"En İyi İhracat Faktoring Şirketi"

  • Yazı boyutu
"En İyi İhracat Faktoring Şirketi"

TEB Faktoring dördüncü kez "En İyi İhracat Faktoring Şirketi" seçildi

Bünyesinde 71 ülkeden 257 faktoring şirketi barındıran faktoring zinciri Factors Chain International (FCI), TEB Faktoring'i 2012 yılında "En İyi İhracat Faktoring Şirketi" seçti.
     TEB'den yapılan açıklamaya göre bu yıl 44. Olağan Genel Kurulu Pekin'de gerçekleştirilen FCI, TEB Faktoring'i 2009, 2010 ve 2011 yıllarında olduğu gibi 2012 yılında da "En İyi İhracat Faktoring Şirketi" olarak belirledi.
     TEB Faktoring, yüzde 98,39 not oranı ve "mükemmel" derece ile bu yıl da ihracat faktoringde dünyanın en iyisi seçilmiş oldu.
     TEB Faktoring Genel Müdürü Çağatay Baydar, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti:
     "TEB Faktoring olarak, Türkiye ihracatının yüzde 2'sine aracılık ediyoruz. 2011 yılında gerçekleştirdiğimiz büyüme ile muhabirli işlemlerde Türkiye'nin en büyük FCI üyeleri arasında da dünyanın 2'inci büyük ihracat faktoring şirketi olarak 2011 yılını tamamladık. İhracat alanındaki bu başarılarımız sayesinde FCI tarafından dört yıldan bu yana 'dünyanın en iyisi' unvanına layık görülüyoruz. Bu gurur verici tabloyu koruyabilmek adına büyük emek veriyoruz. Faktoringin payı, hem dünya hem de ülkemiz finans sektörü içinde büyük bir hızla artıyor. Türkiye, 2011 cirosu itibarıyla, dünyada büyüklüğü 2,6 trilyon doların üzerine çıkan sektör içinde dünyanın en fazla ihracat faktoringi gerçekleştiren 2. ülkesi konumuna geldi. Bu noktadan itibaren FCI bünyesinde tanıtımlara ağırlık vererek gelişmekte olan ülkeler başta olmak üzere tüm dünyada faktoringin büyüme hızını artırmak için çalışıyor olacağız."
    
    
    


Bu haberi 374 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir