"En İyi Genç Hukukçu Ödülü"

  • Yazı boyutu
"En İyi Genç Hukukçu Ödülü"

TÜSİAD "En İyi Genç Hukukçu Ödülü" başvuru süreci başladı

TÜSİAD'ın, kamuoyunda hukuk devleti bilincinin güçlendirilmesine katkı sağlamak ve genç hukukçuları özgün çalışmalar yapmaya teşvik etmek amacıyla, 40 yaşın altındaki hukukçulara vermek üzere düzenlediği "TÜSİAD En İyi Genç Hukukçu Ödülü"için başvuru süreci başladı.
     TÜSİAD'tan yapılan açıklamaya göre, her yıl farklı bir hukuk temasında gerçekleştirilen ödülün 2012 yılı teması, "Özel Ceza Kanunları" olarak belirlendi.
     Ödüle başvuran çalışmaların, özel ceza kanunlarının sayı ve kapsamı ile ceza hukukunun ticari hayat, çalışma hayatı vb. ekonomik ve sosyal alanların düzenlenmesinde kullanılmasının "suçun kanuniliği ve hukuk güvenliği" ilkelerine uygunluğunu tartışması beklenmektedir.
     TÜSİAD En İyi Genç Hukukçu Ödülü için başvurular 31 Ocak 2013 tarihine kadar kabul edilecek. Başvurunun tamamlanması için, başvuranın bu dokümanları elektronik ortamda veya 6 nüsha halinde çoğaltarak açıklanan son başvuru tarihi mesai bitimine kadar TÜSİAD'a teslimi gerekiyor.
     Ödülü kazanan aday, Şubat 2013'te açıklanacak ve ödülü kazanan genç hukukçuya 10 bin lira tutarında para ödülü takdim edilecek. Ödülü kazanan genç hukukçunun çalışmasının, bir kereye mahsus olmak üzere, çoğaltma ve yayma hakları TÜSİAD'a ait olacak.
    
    
    


Bu haberi 323 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir