En çok Almanya'yı aradık -Türk Telekom milletlerarası görüşmelere ilişkin verileri…

  • Yazı boyutu
En çok Almanya'yı aradık
     -Türk Telekom milletlerarası görüşmelere ilişkin 
     verileri…

En çok Almanya'yı aradık -Türk Telekom milletlerarası görüşmelere ilişkin verileri açıkladı -Bu yılın ilk 6 ayında Almanya Türkiye'den 9 milyon kez arandı -Yurtdışına yapılan aramalar, Haziran sonunda Ocak ayına göre yüzde 17 oranında arttı

Türk Telekom milletlerarası görüşmeler istatistiklerine göre, 2012 yılı ilk 6 ayında Türkiye'den en çok Almanya arandı. Türkiye'den Almanya'ya 9 milyon arama yapılırken, yurtdışı telefon aramaları Haziran sonunda Ocak ayına göre yüzde 17 oranında arttı.
     Türk Telekom milletlerarası telefon görüşmelerine ilişkin verileri açıkladı. Buna göre, Ocak-Haziran 2012 döneminde milletlerarası görüşmeler her ay daha da yükselen bir artış gösterdi. Türkiye'den yurtdışına yapılan aramalar, Haziran ayı sonunda Ocak ayına göre yüzde 17 arttı.
     Türkiye 2012'nin ilk altı ayında, Almanya'yı 9 milyon, Fransa'yı 1,9 milyon, Bulgaristan'ı 1,8 milyon, İngiltere'yi 1,5 milyon, ABD'yi 1,3 milyon, Rusya'yı 1 milyon, İran'ı 845 bin, Azerbaycan'ı ise 801 bin kez aradı.
    
     -En çok İstanbul, en az Kilis arıyor-
    
     Türkiye'den yurtdışına en çok arama yapan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Muğla, Kayseri ve Konya oldu. İstanbul'un Avrupa yakasında oturanlar, Anadolu yakasında oturanlara göre yurtdışını iki kat daha fazla aradı.
     İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya en çok Almanya'yı, Bursa Bulgaristan'ı, Muğla ise en çok İngiltere'yi aradı. Yurtdışını en az arayan iller ise azalan sıraya göre, Ağrı, Gümüşhane, Iğdır, Siirt, Bayburt, Bitlis, Muş, Hakkari, Ardahan ve Kilis.
    
     -En uzun Özbekistan ile konuştuk-
    
     Arama başına en uzun süre konuşulan ülkeler ele alındığında ortaya ilginç rakamlar çıktı. Türkiye'den yurtdışına yapılan aramalarda ortalama konuşma süresi (arama başına) en yüksek 10 ülke sıralamasında Özbekistan, Kanada, ABD, Kırgızistan, Japonya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Karadağ, Macaristan, Singapur ve İngiltere ön plana çıktı.
    
     -Muğla kısa kesiyor-
    
     Türkiye'den yurtdışını en çok arayan 10 il baz alındığında, görüşme başına konuşma süreleri de ilginç sonuçlar gösterdi. Bir aramada ortalama görüşme süresi bakımından Tekirdağ birinci sırada yer aldı. Tekirdağlılar görüşme başına ortalama 11 dakika 48 saniye konuşurken, Manisalılar 10 dakika 46 saniye ile ikinci, Kırklarelililer de 9 dakika 46 saniye ile üçüncü sırada geldi. Muğlalılar ise görüşme başına 5 dakika 32 saniye konuştu.
    
     -Türk Telekom'dan kampanya-
    
     Bu arada Türk Telekom, müşterilerinin yurtdışındaki sevdikleri ve tanıdıklarıyla avantajlı konuşabilmeleri için yeni bir kampanya başlatıyor. 1. kademe ülkeleri için geçerli olacak kampanyayla, bireysel Türk Telekom müşterileri seçecekleri sabit ödemeli aylık 100, 200 ya da 300 dakikalık konuşma paketleriyle, yurtdışındaki sevdikleriyle uygun fiyata görüşebilecek. 31 Aralık 2012 tarihine kadar başvuran müşteriler hiçbir taahhütte bulunmadan 12 ay boyunca seçtikleri paketleri kullanabilecek.
     Kampanyadan faydalanmak isteyen Türk Telekom bireysel müşterileri 444 1 444 numaralı müşteri hizmetlerinden ya da Türk Telekom ofis ve bayilerinden başvuruda bulunabilecek.
     Kampanyada yer alan paketler şöyle:
     100 dakika bedava milletlerarası görüşme paketi tüm vergiler dahil, 4,90 lira.
     200 dakika bedava milletlerarası görüşme paketi tüm vergiler dahil, 8,90 lira.
     300 dakika bedava milletlerarası görüşme paketi tüm vergiler dahil, 12,90 lira.
    
    
    

Bu haberi 246 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir