Emtia gurusu Jim Rogers: "Fed gizli gizli para basıyor"

  • Yazı boyutu
Emtia gurusu Jim Rogers: "Fed gizli gizli para basıyor"

Emtia gurusu Jim Rogers: "Fed gizli gizli para basıyor"

Dünyada emtia gurusu olarak tanınan yatırım ve finans uzmanı Jim Rogers, Amerikan Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin "yeniden suratlarına atılacak yumurtalardan" korunmak için çoktan üçüncü tur parasal genişlemeye (QE3) başladığını belirtti.
     Rogers, kişisel bloğunda yer alan değerlendirmesinde ABD Merkez Bankası'nın gizli gizli para basarak, daha önceki 2 trilyon dolarlık parasal gevşeme girişimi sonrasındaki tepkiden ve "yeniden yüzlerine atılacak yumurtalardan korunmaya çalıştığını" söyledi.
     Daha önceki iki tur parasal genişleme sonucunda QE1 ve QE2 ile piyasaya yaklaşık 2,3 trilyon doların enjekte edildiğini hatırlatan Rogers, piyasaların beklediği üçüncü tur parasal genişlemeye ilişkin olarak da, "Duyurulmasını beklemeyin" yorumunu yaptı.
     "Herhangi bir duyuru yapacaklar mı bilmiyorum. Para basacaklarını biliyorum. Hatta basıyorlar" görüşünü dile getiren Rogers, "Eğer bilançolarına bakarsanız, bir şeylerin olduğunu görürsünüz, bilançolarına varlıklar artıyor, diş perileri getirmiyor bunları herhalde" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 118 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir