Emniyet araçlarına Avea ile takip

  • Yazı boyutu
Emniyet araçlarına Avea ile takip

Avea ve Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelindeki emniyet araçlarının merkezi olarak izlenmesi ve yönetilmesi için anlaştı.

     Avea'dan yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında 81 ildeki emniyet araçları, 7 gün 24 saat, anlık olarak takip edilebilecek, 155 Çağrı Merkezi gibi çözümlerle direkt olarak entegre olabilecek bu proje ile Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde araç takip projesini yüksek adetlerde yönetecek ilk devlet kurumu olacak.
     Emniyet araçlarının yıllık harcamalarının, merkezi olarak yönetilebilmesine imkan sağlayan sistem kapsamında, emniyet yöneticilerinin, ilgili araçların nerede olduğu, kontağın açık olup olmadığı, ortalama hız gibi pek çok veriye erişebilmesi de mümkün olacak.
     Avea Kamu Satış Direktörü Mehmet Işık, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, bu verilerin sağlıklı bir şekilde izlenebilmesi ve yönetilmesi ile kurumların, toplam planlama, yönetim ve saha maliyetlerinde yüzde 40'lara varan tasarruf sağlayabileceğini ifade ederek, doğru bir planlama ile operasyonel verimlilikte de benzer oranlarda artış olabileceğine dikkati çekti.
     Işık, "Avea olarak, M2M (Makineler arası iletişim) ve Araç Takip Sistemleri kapsamında sürdürmekte olduğumuz başarılı iş birliklerine, Türkiye'nin can damarlarından biri olan emniyet güçlerini de eklemiş olmaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. Türkiye'de bir ilke imza atan bu proje ile, mobil teknolojilerin hayatımıza kattığı değer çok daha net olarak görülebilecek" dedi.
    
    
    


Bu haberi 298 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir