Emlak Konut GYO'nun ikincil halka arzı -Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: "Şirketin…

  • Yazı boyutu
Emlak Konut GYO'nun ikincil halka arzı
  -Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum:
  "Şirketin…

Emlak Konut GYO'nun ikincil halka arzı -Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: "Şirketin sermayesini 2,5 milyar liradan 3,8 milyar liraya artırarak, artan sermaye kısmını halka arz etmek üzere yönetim kurulu kararı aldık" -"İnşallah mayıs ayı içinde ikinci halka arzı yapmayı planlıyoruz"

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Genel Müdürü Murat Kurum, şirketin sermayesini 2,5 milyar liradan 3,8 milyar liraya artırarak, artan sermaye kısmını halka arz etmek üzere yönetim kurulu kararı aldıklarını belirtti. Kurum, "Henüz süreç devam ediyor. İnşallah haziran ayına kadar ikincil halka arzı yapmayı planlıyoruz" dedi.
     AA muhabirine Emlak GYO'nun ikincil halka arzla ilgili açıklamalarda bulunan Kurum, şunları söyledi:
     "Bununla ilgili süreci başlattık. Yönetim Kurulu kararı aldık. Sermayemiz 2,5 milyar lira. Bu karar, 2,5 milyar lirayı sermaye artırımı yöntemiyle 3 milyar 800 milyon liraya çıkarmaya ilişkin. Bu artan sermaye kısmına ilişkin de artan kısmı halka arz edilmek üzere bir karar aldık. Bunun tabii ki kendi içinde bir işleyişi var. Biz aracı kurumla ilgili bir seçim yapmak üzere bir ihale oluşturduk. Bu ihale neticesinde aracı kurum belirlenecek. İnşallah haziran ayına kadar mayıs ayı içinde ikincil halka arzı yapmayı planlıyoruz."
     İhale şartnamelerine uyan her aracı kurumun teklif verebileceğini ifade eden Kurum, "Önümüzdeki süreçte bununla ilgili her türlü bilgilendirmeler yapılacak. Bu sadece yapılmasına ilişkin bir yönetim kurulu kararı. Aracı kurumu belirleyeceğiz" dedi.
     Kurum, Emlak Konut GYO'nun halka açıklık oranı ile ilgili olarak da şu bilgileri verdi:
     "Bunu süreç içerisinde göreceğiz. Aldığımız kararları zaten duyuracağız. Şuan da açıklık oranı yüzde 25 zaten, bir kısmını da açacağız. Bunu aracı kurumlarla ve gelen taleplerle beraber değerlendireceğiz."
    
    
    

Bu haberi 105 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir