Emekliler Gelecek Stratejisi Konferansı -TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı…

  • Yazı boyutu
Emekliler Gelecek Stratejisi Konferansı
     -TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı…

Emekliler Gelecek Stratejisi Konferansı -TEB Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mendi: -"Türkiye'de yaklaşık 10 milyon emekli var. Bu yaklaşık 130 ülkenin nüfusundan yüksek bir sayı" -"Finansal işlemlerini kendilerine özel bankacılık aracılığıyla yapabilecek kadar geniş bir kesimden söz ediyoruz"

Türk Ekonomi Bankası (TEB) Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi, Türkiye'deki yaklaşık 10 milyon emekli bulunduğuna işaret ederek, "Bu yaklaşık 130 ülkenin nüfusundan yüksek bir sayı. Finansal işlemlerini kendilerine özel bankacılık aracılığıyla yapabilecek kadar geniş bir kesimden söz ediyoruz" dedi.
     Mendi, TEB ve Sosyal Güvenlik Kurumu işbirliğiyle gerçekleştirilen Emekliler Gelecek Stratejisi Konferansı'nın açılışında yaptığı konuşmada, bireysel ve kurumsal anlamda sadece finansal destekle sınırlı kalmadıklarını ve bir danışman banka olarak müşterilerinin yanında olmak istediklerini söyledi.
     Bu doğrultuda çeşitli sektörlerin ve illerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenledikleri Gelecek Stratejileri Konferansı'nı, Emekliler Gelecek Stratejileri başlığı altında devam ettirdiklerini ifade eden Mendi, "Türkiye'de yaklaşık 10 milyon emekli var. Bu yaklaşık 130 ülkenin nüfusundan yüksek bir sayı. İsrail, Bulgaristan, Arnavutluk, Danimarka'yı sayabiliriz. Finansal işlemlerini kendilerine özel bankacılık aracılığıyla yapabilecek kadar geniş bir kesimden söz ediyoruz. Bu noktada TEB olarak emeklilerin bankası olmak amacıyla, emeklilerimizin, emekliliğe hazırlananların beklentilerini analiz etmeye çalışıyor, ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayabilecek çözümler geliştiriyoruz" diye konuştu.
     TEB Aile Akademisi kapsamındaki TEB Emekli Paketi'yle emeklilerin hayatını kolaylaştırmayı amaçladıklarını vurgulayan Mendi, TEB Aile Akademisi hakkında bilgiler verdi. Mendi, bu kapsamda katılımcılara kredi kartlarının doğru kullanımı, yatırım araçları, internet bankacılığı, doğru borçlanma, tasarruf, bütçe yönetimi ve temel bankacılık konularında eğitimler verdiklerini anlattı.
     Eğitimler sonunda katılımcıların finansal anlamda daha doğru kararlar verdiklerini gördüklerini dile getiren Mendi, TEB Emekli Paketi'ni de finansal bilinçlenme hareketinin bir parçası olarak ele aldıklarını dile getirdi.
     Gökhan Mendi, konferans kapsamında "Emekliler ne ister-", "Emekliler için başarmamız gerekenler", "Eğilim haritası" gibi başlıklar üzerinden Türkiye'de bu konuda bugüne kadar nelerin yapıldığına, emeklilerin bugünkü durumuna, ihtiyaçlarına, geleceklerine her yönden ışık tutulacağını bildirdi.
     Gelecek dönemde emeklilerin fiziki yaşam koşullarının iyileştirilmesi, ek bir gelire ihtiyaç duymayacak aylık gelir düzeyini yakalamaları ve yeterli sağlık hizmetlerine uygun koşullarda ulaşmalarının çözüm yollarını arayacaklarını belirten Mendi, "Tüm bu değerlendirmeler neticesinde devlet bütçesine ek yük getirmeyecek en optimum yöntemleri kullanarak, Türkiye'deki emeklilerin hayat kalitesinin yükseltilmesine katkı sağlayacak bir yol haritası belirleyeceğimize inanıyorum" dedi.
     Mendi, konferans sonrasında emeklilik sisteminde ne gibi değişiklikler yapılması gerektiğini daha net bir şekilde görebilmeyi umduklarını kaydetti.
     Emeklilik gibi toplumun büyük kesimini ilgilendiren bir konuda pozitif tartışma ortamı yaratılmasının son derece değerli olduğunu ifade eden Mendi, konferans sonrasında uygulama çıktılarını ve ortak akılla belirlenen sonuçları, tespit ve önerilerle birlikte raporlaştıracaklarını vurguladı.
    
    
    

Bu haberi 134 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir