EMEA Finance'ten Akbank'a ödül

  • Yazı boyutu
EMEA Finance'ten Akbank'a ödül

EMEA Finance'ten Akbank'a ödül

Akbank, EMEA Finance'ten üst üste 4. kez "Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinde Bir Finansal Kuruluş Tarafından Alınan En İyi Kredi" ve "Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinde Dış Borçlanmada En Başarılı Finansal Kuruluş" ödüllerini kazandı.
     Akbank açıklamasına göre, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika piyasalarının önde gelen finans dergilerinden EMEA Finance'in "2012 Yılı Başarı Ödülleri" değerlendirmesi sonuçları açıklandı.
     Akbank Ağustos 2012'de aldığı 1,5 milyar dolar tutarındaki sendikasyon kredisi ve 2012 yılında Eurobond, seküritizasyon ve sendikasyon piyasalarında gerçekleştirdiği başarılı dış borçlanma işlemleriyle EMEA Finance'dan üst üste 4. kez "Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinde Bir Finansal Kuruluş Tarafından Alınan En İyi Kredi" ve "Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinde Dış Borçlanmada En Başarılı Finansal Kuruluş" ödüllerini kazandı.
     Akbank Uluslararası Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli, ödülle ilgili şunları kaydetti:
     "2012 yılı dış borçlanmadaki tecrübemizi ve uzmanlığımızı en iyi kullandığımız yıllardan biri oldu. Gerek 1,5 milyar dolar tutarındaki sendikasyon kredimiz ile gerekse 1 milyar dolar tutarındaki tahvil ihracımız ile 2012 yılında uluslararası piyasalarda çok konuşulduk, örnek gösterildik. Sendikasyon kredimizde ulaştığımız tutar, tahvilimize gelen 9 katın üzerindeki talep ve tarihi düşük maliyetler ayrı birer rekor. 2013 yılına da uluslararası piyasalarda büyük yankı uyandıran, Türkiye'nin yurtdışına TL cinsinden ilk tahvil ihracı işlemimiz ile başladık. Sektörümüze kazandırdığımız bu yeni ve önemli enstrümanın 2013 yılına damga vurmasını bekliyoruz" dedi.
     EMEA Finance CEO'su ise Akbank'ın yenilikçi borçlanma işlemleri ile hem yerel hem de uluslararası piyasalarda Türk bankacılık sektörünün fonlamasına çeşitlilik getirdiğinin altını çizerek, "Akbank borçlanma işlemlerindeki başarılı ve öngörülü stratejisi ile rekabetçi ve uygun maliyetli kaynak sağlamaya devam ediyor. Banka yurtdışı borçlanma alanındaki uzmanlığı ve tecrübesiyle Türk bankacılık sektörüne öncülük etmeyi sürdürüyor" dedi.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir