Elini çabuk tutan mazotu kaptı -Edirne Ticaret Borsası yeni mahsul hububat getiren 2 çiftçiye…

  • Yazı boyutu
Elini çabuk tutan mazotu kaptı
  -Edirne Ticaret Borsası yeni mahsul hububat getiren 2 çiftçiye…

Elini çabuk tutan mazotu kaptı -Edirne Ticaret Borsası yeni mahsul hububat getiren 2 çiftçiye 100'er litre mazot armağan etti

Edirne Ticaret Borsası'na (ETB) yeni mahsul arpa ve buğday getiren iki çiftçiye 100'er litre mazot hediye edildi.
     Edirne Valisi Gökhan Sözer, ETB salonunda düzenlenen hasat sezonu töreninde yaptığı konuşmada, Trakya'nın buğday, çeltik ve ayçiçeğinde önemli üretim merkezi olduğunu söyledi.
     Bu yıl buğdaydaki rekoltenin sevindirici olduğunu ifade eden Vali Sözer, aynı verimin ayçiçeği ve çeltikte de olmasını umut ettiğini belirtti.
     ETB Başkanı Mustafa Yardımcı ise, her hasat döneminin çiftçi için bayram sevinciyle eş değer olduğunu belirterek, "Bu heyecanın göstergesi olarak üreticilerimizi ödüllendirmek borsamızın bir geleneği haline gelmiştir. Satışa arz edilmek üzere borsamıza getirilen buğdayların analiz sonuçları sevindirici" dedi.
     Konuşmaların ardından, borsaya yeni mahsul arpayı getiren Ahmet Kasap ve yeni mahsul buğdayı getiren Ahmet Yürük'e Selimiye Cami işlemeli seramik tabak ve 100 litre mazot armağanları, Edirne Valisi Sözer, ETB Meclis Başkanı Arslan Kıyunat, ETB Başkanı Yardımcı, Edirne Ziraat Odası Meclis Başkanı Rafet Sezen tarafından verildi.
    
    
    

Bu haberi 219 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir