Elektrikte "serbest tüketici" olmak için taahhüt yetecek -Kişiler, tükettikleri toplam elektrik…

  • Yazı boyutu
Elektrikte "serbest tüketici" olmak için taahhüt yetecek
  -Kişiler, tükettikleri toplam elektrik…

Elektrikte "serbest tüketici" olmak için taahhüt yetecek -Kişiler, tükettikleri toplam elektrik enerjisi miktarının serbest tüketici limitini geçeceğini taahhüt etmeleri halinde, serbest tüketici niteliği kazanabilecek

Elektrik enerjisi tüketimleri tek bir ortak sayaç ile ölçülebilen birden fazla gerçek ve/veya tüzel kişi, tükettikleri toplam elektrik enerjisi miktarının serbest tüketici limitini geçeceğini taahhüt ederse, serbest tüketici niteliği kazanacak.
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) Elektrik Piyasası Serbest Tüketici Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına İlişkin Yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     "Ortak Sayaç"ın, "Birden fazla gerçek ve/veya tüzel kişinin elektrik enerji tüketimlerini ölçmek amacıyla tesis edilen tek bir sayacı" olarak tanımlandığı değişiklikle, tüketiciler şu hallerde serbest tüketici kazanabilecek:
     "Elektrik enerjisi tüketimleri tek bir ortak sayaç ile ölçülebilen birden fazla gerçek ve/veya tüzel kişinin tükettiği toplam elektrik enerjisi miktarının serbest tüketici limitini geçmesi veya bu limitin geçileceğinin taahhüt edilmesi durumunda, bu kişilerin birlikte serbest tüketici niteliği kazandığı kabul edilir."
     Değişiklikle ayrıca, serbest tüketici niteliği ile birden fazla gerçek ve/veya tüzel kişinin aralarından yetkilendirdiği bir tüketici adına satın alınan tek bir ortak sayaç ile ölçülebilen elektrik enerjisi, kar amaçlı olmaksızın gerçek ve/veya tüzel kişilere ait tüketim noktalarına verilebilecek.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir