Elektrik talep tahminlerinde puant talep tahmini de yer alacak

  • Yazı boyutu
Elektrik talep tahminlerinde puant talep tahmini de yer alacak

Elektrik talep tahminlerinde puant talep tahmini de yer alacak

Elektrik enerjisi talep tahminleri içerisinde puant talep ve abone sayısına ilişkin tahminlere de yer verilecek.
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) Elektrik Enerjisi Talep Tahminleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Elektrik enerjisi talep tahminlerinin oluşturulmasına ilişkin usul ve esasların belirlenmesinin amaçlandığı yönetmelikte, dağıtım şirketince belli bir zaman aralığı için farklı senaryolar çerçevesinde geleceğe dönük tahminleri ifade eden elektrik talep tahmininde puant talep ve abone sayısına ilişkin tahminler de yer alacak.
     Puant talep ve abone sayısına ilişkin tahminler ekonometrik bir modele dayalı olarak yapılamıyor ise gerekçeleri belirtilecek ve kullanılan tahmin yöntemi açıklanacak. Talep tahmini sonuçlarında, son 10 yılda görülmemiş oranda bir artış ya da azalış öngörülmüş ise söz konusu öngörünün gerekçelerinin sunulması gerekecek.
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir