Elektrik Mühendisleri Odası 58 yaşında

  • Yazı boyutu
Elektrik Mühendisleri Odası 58 yaşında

Elektrik Mühendisleri Odası 58 yaşında

Elektrik Mühendisleri Odası'nca (EMO), kuruluşlarının 58. yıllarını kutladıkları belirtilerek, önümüzdeki yıllarda onurlu ve dik duruşlarını sürdürecekleri ifade edildi.
     EMO'dan yapılan yazılı açıklamada, Odanın ilk Genel Kurulu'nu 26 Aralık 1954 tarihinde gerçekleştirdiği hatırlatılarak, kuruluşunun 58. yılını mesleki ve toplumsal mücadelesini sürdürme kararlılığı içinde kutladığı bildirildi.
     EMO'nun mühendislik mesleğinin gelişimi ve bilimin kamu yararına kullanılmasında öncülük yaptığı bildirilerek, "İleri ki yıllarda da TMMOB ve bağlı odalar ile birlikte kamu yararını temel alarak bilimsel özgürlüğü rehber edinen bir anlayış içerisinde, onurlu yürüyüşüne ve dik duruşuna devam edecektir" ifadesi kullanıldı.
     Açıklamada, elektrik, elektrik-elektronik, elektronik, haberleşme, kontrol ve biyomedikal mühendislerinden oluşan 45 bini aşkın üyesi bulunduğu belirtilen EMO'nun, 14 şubesi, 112 il ve ilçe temsilciliği, 170 işyeri temsilciliği, yüzlerce bilimsel yayını ve 200 çalışanı ile ülkenin her yerinde 1954'den beri emek, demokrasi ve mesleki mücadelesini sürdürdüğü kaydedildi.
     EMO'nun, önümüzdeki yıllarda da meslek ve meslektaş sorunlarının halkın sorunlarından ayrı tutulamayacağının bilinciyle çalışmalarını yürüteceği belirtildi.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir