Elektrik faturalarındaki kayıp-kaçak bedeli -Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Kaya: "Türkiye'de…

  • Yazı boyutu
Elektrik faturalarındaki kayıp-kaçak bedeli
  -Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Kaya:
  "Türkiye'de…

Elektrik faturalarındaki kayıp-kaçak bedeli -Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Kaya: "Türkiye'de vatandaşların harcadığı elektriğin değeri 6 milyar lira ancak 10 milyar lira para ödüyoruz"

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, Türkiye'de vatandaşların 6 milyar değerinde elektrik tükettiğini ancak 10 milyar tutarında fatura ödediğini öne sürdü.
     Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların kayıp-kaçak bedeli gibi ek kesintiler nedeniyle fazladan para ödediğini savundu.
     "Kayıp-kaçak bedeliyle vatandaşın sırtından bu paralar alınıyor" diyen Kaya, "Kaç yıldır kayıp-kaçak bedeli vatandaştan alınıyor. Bu zulmün sona erdirilmesi gerekiyor. Bunun için de elektriğe uzun bir süre zam yapılmaması lazım. Ancak bu şekilde telafi edilebilir" ifadelerini kullandı.
     Kaya, vatandaşların bu tür kesintilerden kurtulması gerektiğini vurgulayarak, şunları söyledi:
     "Bu konuda artık bir çalışma yapılmalı ve kayıp-kaçak bedeli ile TRT payının elektrik faturalarından çıkarılması gerekir. Vatandaş, tükettiği elektriğin neredeyse iki katını ödüyor. Türkiye'de vatandaşlar 10 milyar lira civarında elektrik faturası ödedi. Fakat bunun asıl değeri en fazla 6 milyar lira. Vatandaşımız kaçakçının suçunu da ödediği için bu miktar yükseliyor. TRT'nin payını da ödüyoruz yani. Türkiye'de vatandaşların harcadığı elektriğin değeri 6 milyar lira ancak 10 milyar lira para ödüyoruz. Bu çok büyük bir makas ve bir an önce gereği yapılmalı."
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir