Elektrik-elektronik ihracatçıları Endonezya ve Malezya'ya ticari gezi düzenledi

  • Yazı boyutu
Elektrik-elektronik ihracatçıları Endonezya ve Malezya'ya ticari gezi 
düzenledi

Elektrik-elektronik ihracatçıları Endonezya ve Malezya'ya ticari gezi düzenledi

İstanbul Elektrik-Elektronik, Makine ve Bilişim İhracatçıları Birliği, ihracat hacmini artırmak ve farklı pazarlara yelken açmak amacıyla Endonezya ve Malezya'ya ticari heyet gezisi düzenledi.
     Birlikten yapılan açıklamaya göre, Türkiye ile Endonezya ve Malezya arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi amacıyla 27 Mayıs - 1 Haziran 2012 tarihleri arasında elektrik-elektronik makine ve bilişim sektörüne yönelik ticaret heyet programı gerçekleştirildi.
     Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ebiçlioğlu başkanlığındaki heyete, Arçelik ve Vestel'in de aralarında bulunduğu 12 firma eşlik etti.
     Ebiçlioğlu, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "İhracatçılarımızın yanında yer almak adına hem bilgilendirme programları başlattık hem de farklı pazarlara sektörel ticaret heyeti gezileri düzenliyoruz. Tüm bunları 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefleyen ülkemiz için gerçekleştiriyoruz. Birlik olarak her geçen yıl elektrik - elektronik, makine ve bilişim sektörlerindeki ihracat oranımızı arttırıyoruz. Bu çerçevede farklı pazarlara ihracat gerçekleştirerek ülkemizin 100'üncü yılında 45 milyar dolar ihracat hedefimize ulaşacağımıza dair inancımız tam" ifadesini kulladı.
    
    
    

Bu haberi 126 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir