Elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi -Akdeniz, Boğaziçi ve Gediz Elektrik Dağıtım…

  • Yazı boyutu
Elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi
  -Akdeniz, Boğaziçi ve Gediz Elektrik Dağıtım…

Elektrik dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi -Akdeniz, Boğaziçi ve Gediz Elektrik Dağıtım şirketlerinin özelleştirilmelerine ilişkin ilan, Resmi Gazete'de yayımlandı -İlana göre, ön yeterlilik alanlar tekliflerini Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ için 6 Kasım, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ için 13 Kasım, Gediz Elektrik Dağıtım AŞ için 20 Kasım 2012 tarihine kadar sunabilecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nın (ÖİB), Akdeniz, Boğaziçi ve Gediz Elektrik Dağıtım şirketlerinin özelleştirilmelerine ilişkin ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     İlana göre, ihaleler, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale Komisyonunca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.
     Hisseleri satışa konu şirketler için teklifler ayrı ayrı verilecek. Verilen tekliflerde, şirketler birbiriyle ilişkilendirilemeyecek ve verilen teklifler herhangi bir şart içeremeyecek.
     İhalelere yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek. İhaleye katılabilmek için Gizlilik Taahhütnamesi imzalanması, şirket hakkında hazırlanan tanıtım dokümanı ile ihale şartnamesinin alınması ve ön yeterlilik kriterlerinin karşılanması zorunlu olacak. Ortak girişim grubu üyelerinden birinin tanıtım dokümanı ve ihale şartnamesi alması yeterli olup, ortak girişim grubunun her bir üyesinin ayrı bir Gizlilik Taahhütnamesi imzalaması gerekecek.
     Söz konusu ihalelere ön yeterlilik başvurusunda bulunmak isteyen tüzel kişi ve ortak girişim gruplarının Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ için en geç 21 Eylül 2012, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ için en geç 28 Eylül 2012, Gediz Elektrik Dağıtım AŞ için en geç 5 Ekim 2012 tarihinde, saat 16.00'ya kadar İdare'ye başvurmaları gerekiyor.
     Katılımcıların, teklif verebilmeleri için her bir şirket yönünden ayrı ayrı olmak üzere, Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ için 15 milyon dolar, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ için 30 milyon dolar ve Gediz Elektrik Dağıtım AŞ için 23 milyon dolar tutarındaki geçici teminat bedelini vermeleri gerekecek.
     Söz konusu tarih ve saatlerden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecek. Buna karşılık İdare'nin, süreyi uzatma hakkı saklı kalacak.
     Ön yeterlilik değerlendirmesi sonucunda ön yeterlilik kriterlerini taşıdığına karar verilen katılımcıların, ihale şartnamesinde belirtilen hususları dikkate alarak hazırlayacakları tekliflerini, Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ için en geç 6 Kasım 2012, Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ için en geç 13 Kasım 2012 ve Gediz Elektrik Dağıtım AŞ için en geç 20 Kasım 2012 günü saat 16.00'ya kadar kapalı bir zarf içerisinde İdare'ye elden teslim etmeleri gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 124 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir