Elektriğe zam yok

  • Yazı boyutu
Elektriğe zam yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci, ''1 Ocak 2013 tarihinde elektrik ve doğalgaza zam gerektirecek bir baskı öngörmüyoruz'' dedi.

 

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) üyeleriyle sohbet toplantısı yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 
Enerjide en önemli konulardan birinin arz güvenliği olduğunu belirten Kilci, hem doğalgaz hem de elektrik sektöründe arz güvenliği noktasında bir sıkıntı olmayacağını vurguladı.
 
Nabucco Projesi'nin biraz yavaş gittiğini, projenin en önemli ortaklarından birinin de Türkiye olduğunu ifade eden Kilci, ''Biz bu projeyi erken terk eden ülkelerden biri asla olmayacağız. Yani taahhütlerini yerine getirmeyen ya da bu projeyi ortada bırakan bir görüntüye asla müsaade etmeyiz. Çekilmek gündeme gelebilir ama bu projeyi ilk terk eden biz olmayacağız. Birileri çekilirse biz de başkalarını sırtımızda taşımak zorunda değiliz'' dedi.
 
Şu an itibariyle 2013 planının kontrat bazında tamamlandığını vurgulayan Kilci, ''Bırakın gaz sıkıntısını, gaz sıkıntısı izlenimine dahi müsaade etmeyecek şekilde tamamladık. Bu yıl bittiğinde 48,5 milyar metreküp gaz tüketmiş olacağız. Önümüzdeki yıl bunun bir miktar artması söz konusu olmakta birlikte 56-60 milyar metreküplük bir tüketim söz konusu olmayacak. Küçük bir miktar artacak'' diye konuştu.
 
Bugün bazı basın-yayın organlarında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın geçen hafta Kuzey Irak'a büyük bir enerji anlaşması imzalamak için gideceği şeklinde haberlerin yer aldığının hatırlatılması üzerine Kilci, ''Kesinlikle Sayın Bakanımız oraya uluslararası bir konferans için gidiyordu, geçen yıl da aynı konferansa gitmişti. Bir anlaşma imzalanması söz konusu değil. Ben sadece bu kadarını söyleyeyim'' diye konuştu.
 
Elektriğe zam yok
 
Kilci, ''1 Ocak 2013 tarihinde elektrik ve doğalgaza zam gerektirecek bir baskı öngörmüyoruz'' dedi.
 
AA

Bu haberi 464 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir