Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Yakıcı: -"Heimtextil'in en güçlü ve aktif ülkesi Türkiye..."

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Yakıcı: 
  -"Heimtextil'in en güçlü ve aktif ülkesi Türkiye..."

Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Yakıcı: -"Heimtextil'in en güçlü ve aktif ülkesi Türkiye..."

Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Yakıcı, Frankfurt'ta düzenlenen ev tekstili fuarı Heimtextil'de en güçlü ve aktif ülkenin Türkiye olduğunu kaydetti.
     Fuardaki Türk şirketlerini ziyaret ederek yetkililerden bilgi alan Müsteşar Yakıcı'ya, Türkiye'nin Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici, Ekonomi Ataşesi Gürol Başaran, Ticaret Ataşesi Gülay Babadoğan Tarakcıoğlu, Bursa Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği Başkanı İbrahim Burkay ve Messe Frankfurt görevlileri eşlik etti.
     Ahmet Yakıcı, "Türkiye bu fuara çok önemli firmalarıyla katıldı. Türkiye'nin 3 milyar dolarlık ev tekstili ihracatının 1 milyar dolarlık kısmı Almanya'ya yapılıyor. Geçen sene bu rakama yaklaştık, bu sene de Avrupa'daki daralmanın sona ereceğini düşünerek daha da artıracağımızı düşünüyoruz. Türkiye'nin tekstil ihracatı 25 milyar dolar civarında... Ev tekstili son yıllarda çok hızlı bir pay almaya başladı. Bu payın ilk yıllarda 5, daha sonra da 10 milyar dolara çıkacağı kanaatindeyiz. Çünkü trend ve renkler değişti. Sezonda hızlı değişim var. Bu değişimi bu fuarda çok iyi şekilde gördük. Bundan firmalarımız çok önemli bir tecrübe çıkardı" diye konuştu.
     Ekonomi Bakanlığı olarak şirketlere destek olduklarını da hatırlatan Yakıcı, "Ekonomi Bakanlığı olarak firmalarımızı sonuna kadar destekliyoruz. Fuar katılımında masrafların büyük bir kısmını biz karşılıyor ve teşvik ediyoruz. Bu fuarların fonksiyonu azalmıyor, gittikçe artıyor. Fuarın en aktif ve güçlü ülkesi Türkiye... Bu nedenle de çok büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir