Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: -"Yeni Teşvik Sistemi'yle ilgili Bakanlar Kurulu…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: 
  -"Yeni Teşvik Sistemi'yle ilgili Bakanlar Kurulu…

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: -"Yeni Teşvik Sistemi'yle ilgili Bakanlar Kurulu Kararnamesi'nde bakanların imzasını bitirdik, Başbakanımız Meksika'ya hareketinden önce imzaladı" -"Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın da onaylaması ve Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte, Ya Allah Bismillah deyip, yarın sabah itibariyle düğmeye basacağız"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Yeni Teşvik Sistemi'yle ilgili kararnamenin Bakanlar Kurulu üyeleri tarafından imzalandığını belirterek, "Başbakanımız Meksika'ya hareketinden önce imzaladılar. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın da onaylaması ve Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte, Ya Allah Bismillah deyip, yarın sabah itibariyle düğmeye basacağız" dedi.
     Ekonomi Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakan Çağlayan'ın Habertürk Televizyonu'nda katıldığı bir programda Yeni Teşvik Sistemi'ne ilişkin yaptığı açıklamalara yer verildi.
     Yeni Teşvik Sistemi'yle ilgili Bakanlar Kurulu Kararnamesi'nin süratle Bakanlar Kurulu'na sevk edildiğini anımsatan Çağlayan, şunları kaydetti:
     "Zaten biz çalışmalarımızı daha evvel yapmıştık. Hele kanun çıksın görelim şeklinde bir çalışmamız olamaz. Biz proaktif çalışan bir bakanlığız, ben de yıllardır hep proaktif çalışmaya gayret eden biriyim ve süratle tüm Bakanlarımız sağ olsunlar, bir günde imzaları bitirdik. Sayın Başbakanımız Cumartesi gecesi saat 2'ye doğru Meksika'ya hareket etmeden önce imzaladılar. Gerçekten, baştan beri yoğun destek verdiler. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın da onaylaması ve Resmi Gazete'de yayınlanmasıyla birlikte, Ya Allah Bismillah deyip, yarın sabah itibariyle düğmeye basacağız."
     Yarın sabah da bu konuya ilişkin basın toplantısı düzenleyeceklerini belirten Çağlayan, daha önce konuşulmayan çok önemli konuların olduğunu bildirdi.
     Çağlayan, düzenleyecekleri basın toplantısında iller, iller bazında sektörler, sektörlerle ilgili asgari yatırım tutarları ve yeni bir takım özel detayları ilk kez basının, halkın duyacağı şekilde açıklayacaklarını sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir