Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Türkiye ile Slovakya arasındaki ticaret hacmi yaklaşık 1,3 milyar…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  -"Türkiye ile Slovakya arasındaki ticaret hacmi 
  yaklaşık 1,3 milyar…

Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Türkiye ile Slovakya arasındaki ticaret hacmi yaklaşık 1,3 milyar dolar. Bunu 4 milyar dolara nasıl artıracağımızı çalışacağız" -Slovakya Ekonomi Bakanı Malatinsky: -"Türkiye Slovakya için çok uygun ve stratejik bir ortak olabilir"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Türkiye ile Slovakya arasındaki ticaret hacmi yaklaşık 1,3 milyar dolar. Bunu 4 milyar dolara nasıl artıracağımızı çalışacağız" dedi.
     Bakan Çağlayan, Slovakya Ekonomi Bakanı Tomas Malatinsky ile bir araya geldi.
     İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerle ilgili görüşme yapacaklarını ifade eden Çağlayan, Slovakya ekonomisinin son derece önemli başarılar gösterdiğini belirtti.
     Çağlayan, iki ülke arasındaki ticaret hacminin yaklaşık 1,3 milyar dolar olduğuna dikkati çekerek, "Bunu 4 milyar dolara nasıl artıracağımızı çalışacağız" dedi.
    
     -"Türkiye Slovakya için stratejik bir ortak olabilir"
    
     Slovakya Ekonomi Bakanı Tomas Malatinsky de Karma Ekonomik Komisyon Toplantısı'nda Adalet Bakanı Sadullah Ergin ile görüştüklerini ifade ederek, "Ergin ve ben iki ülke arasındaki yatırımların olumlu yönde geliştiğini ancak yeterli olmadığını düşünüyoruz. Biz bunun için yeni adımlara hazırız" diye konuştu.
     Toplantıda üçüncü ülkelerde yapılabilecek yatırımlara değindiklerini dile getiren Malatinsky, iş adamlarını bu yönde teşvik etmeyi düşündüklerini söyledi.
     Malatinsky, görüştükleri diğer bir konunun ise yabancı dış ticaret piyasasının çeşitlendirilmesi olduğunu belirterek, "Türkiye, Slovakya için çok uygun ve stratejik bir ortak olabilir" dedi.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir