Ekonomi Bakanı Çağlayan Singapur'da -Çağlayan, Türkiye-Singapur İş Derneği'nin iftar yemeğine…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan Singapur'da 
  -Çağlayan, Türkiye-Singapur İş Derneği'nin 
  iftar yemeğine…

Ekonomi Bakanı Çağlayan Singapur'da -Çağlayan, Türkiye-Singapur İş Derneği'nin iftar yemeğine katıldı -Bakan Çağlayan: -"Dünyadaki birçok iş adamı çeşitli zorluklarla baş edebilir. Ama şunun altını çizmeliyim ki ben, Türk girişimcisi kadar cesur, gözü kara, risk alan hiçbir iş insanı görmedim"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Dünyadaki birçok iş adamı çeşitli zorluklarla baş edebilir. Ama şunun altını çizmeliyim ki ben, Türk girişimcisi kadar cesur, gözü kara, risk alan hiçbir iş insanı görmedim" dedi.
     Resmi ziyaret kapsamında Singapur'da bulunan Çağlayan, Türkiye-Singapur İş Derneği'nin iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, organizasyonu düzenleyenlere emeklerinden dolayı teşekkür etti.
     Dünyanın neresine gidilirse gidilsin mutlaka bir Türk ile karşılaşılacağını dile getiren Çağlayan, "Dünyadaki birçok iş adamı çeşitli zorluklarla baş edebilir. Ama şunun altını çizmeliyim ki ben Türk girişimcisi kadar cesur, gözü kara, risk alan hiçbir iş insanı görmedim" dedi.
     Singapurlu Türk iş adamlarına "Türkiye sizlerin de ülkesi" diye hitap eden Çağlayan, iş adamlarının Türkiye'deki her işlerinde kendisi dahil ekonomiyle ilgili kimselerin 24 saat hizmetinde olduğunu ifade etti.
     Çağlayan, Türkiye'nin son derece güçlü bir iç pazara sahip olduğunu belirterek, ülkenin etrafında 4 saatlik uçuş mesafesinde 56 ülke olduğunu kaydetti.
     Ekonomik krizin ardından dünyada rekabetin şartların değiştiğini dile getiren Çağlayan, 10 yıl öncesinin aksine dünya ticaretinde gelişmekte olan ülkelerle gelişmiş ülkelerin eşit pay aldığını belirtti.
     Avro Bölgesi'nde yaşanan kriz ortamında Türkiye'nin yüzde 3,2 büyüdüğünü hatırlatan Çağlayan, Singapurlu iş adamlarına Türkiye'ye yatırım yapma çağrısında bulundu.
     Konuşmanın ardından Türkiye-Singapur İş Derneği Başkanı Selami Genç, Çağlayan'a Singapur fotoğrafının olduğu tablo hediye etti.
     Çağlayan, yemeğin sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir