Ekonomi Bakanı Çağlayan, Sakarya'da: -"(Otomotiv Test Merkezi) Böyle bir test merkezini…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan, Sakarya'da:
  -"(Otomotiv Test Merkezi) Böyle bir test merkezini…

Ekonomi Bakanı Çağlayan, Sakarya'da: -"(Otomotiv Test Merkezi) Böyle bir test merkezini yaptığınız zaman Türkiye'de ilk olursunuz, sektörün merkezi haline gelir"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Otomotiv Test Merkezi çalışmalarına ilişkin, "Böyle bir test merkezini yaptığınız zaman Türkiye'de ilk olursunuz, sektörün merkezi haline gelir" dedi.
     Türk Traktör Fabrikası'nın temel atma törenine katılan Çağlayan, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nı (SATSO) ziyaret etti.
     SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, ziyarette Otomotiv Test Merkezi'nin Sakarya'da kurulması için yaptıkları çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
     Çağlayan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de test merkezini oluşturacak altyapının bulunduğunu söyledi.
     "Sektörümüz bunu gidip yurt dışında ciddi paralarla yaptırıyor" diyen Çağlayan, Teşvik Sistemi ile benzeri yatırımları 5. bölge destek kapsamına aldıklarını anlattı.
     Çağlayan, şunları dile getirdi:
     "Bu çalışmayı önemsiyoruz. Bu konuda 'şu ili tercih edin' diyemem çünkü bulunduğum konum itibarıyla bunu söyleyemem. Her ne kadar hisli davransam da böyle bir şey olamaz ama bu konuda sizin yapacağınız çalışma, ümit ediyorum, böyle bir test merkezini yaptığınız zaman Türkiye'de ilk olursunuz. Sektörün merkezi haline gelir. Adeta kılavuzluk görevi görür. Bu, ardından yeni sektörleri de getirebilir."
     Çağlayan, test merkezinin Sakarya'ya yakışacağını sözlerine ekledi.
     Çağlayan, ziyaretin ardından Ankara'ya hareket etti.
    
    
    

Bu haberi 357 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir