Ekonomi Bakanı Çağlayan, Japonya'ya gitti

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan, Japonya'ya gitti

Ekonomi Bakanı Çağlayan, Japonya'ya gitti

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Japonya'ya gitti.
     Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı ile BEFESA arasında alınan yeni yatırım kararına ilişkin düzenlenen basın toplantısının ardından Atatürk Havalimanı'na gelen Çağlayan, tarifeli uçak ile Japonya'nın başkenti Tokyo'ya hareket etti.
     Çağlayan, Japonya ziyareti sırasında Dışişleri Bakanı Koichiro Gemba ve Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanı Yukio Edano ile bir araya gelecek. Ziyaret kapsamında Türkiye-Japonya Ekonomik İşbirliği Mutabakat Zaptı'nın da imzalanacağı belirtildi.
     Çağlayan'ın, Japon firmalarının başkanları ve CEO'ları ile görüşerek yeni teşvik sistemi çerçevesinde Türkiye'de yatırım olanakları konusunda görüş alışverişinde bulunacağı ve Japon yatırımcıları Türkiye'ye davet edeceği öğrenildi.
     "Türk-Japon Ticaret ve Yatırım Semineri"nin açılışında da konuşacak Çağlayan, Tokyo Camii ve Yunus Emre Kültür Merkezi'ni de ziyaret edecek.
     Çağlayan'ın, beraberinde özel sektör temsilcilerinin de yer aldığı bir ticaret ve yatırım heyeti ile Japonya'daki temaslarının ardından Singapur'a resmi bir ziyarette bulunacağı da bildirildi.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir