Ekonomi Bakanı Çağlayan Japonya'da -Çağlayan, Japonya Dışişleri Bakanı Gemba ve Ekonomi,…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan Japonya'da 
  -Çağlayan, Japonya Dışişleri Bakanı Gemba 
  ve Ekonomi,…

Ekonomi Bakanı Çağlayan Japonya'da -Çağlayan, Japonya Dışişleri Bakanı Gemba ve Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Edano ile iki ülke arasında ekonomik alanda işbirliğine dair mutabakat zaptını imzaladı

Resmi ziyaret kapsamında Japonya'da bulunan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Japonya Dışişleri Bakanı Koichiro Gemba ve Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Yukio Edano ile iki ülke arasında ekonomik alanda işbirliğine dair mutabakat zaptını imzaladı.
     Çağlayan, Japonya Dışişleri Bakanlığı binasında gerçekleşen imza töreninde yaptığı konuşmada, iki ülke arasındaki dostluğa değinerek Van'daki ve Japonya'daki son depremlerde iki ülkenin birbirine yardım ettiğini hatırlattı.
     Yakın zamanda Japonya'nın güneyinde yaşanan sel felaketinde hayatını kaybedenler için üzüntüsünü dile getiren Çağlayan, Van depreminde yaşamını yitiren Atsushi Miyazaki'nin iki ülkenin ortak şehidi olduğunu kaydetti.
     Japonya Dışişleri Bakanı Gemba da, Ocak ayında gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretinde görüştüğü Bakan Çağlayan ile tekrar bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
     Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Edano ise Türkiye'nin Avrupa ve Asya arasında önemli bir coğrafi konumda bulunduğunu ve genç bir nüfusa sahip olduğunu söyledi.
     Edano, Türkiye ile ticari ilişkileri geliştirmek istediklerini de sözlerine ekledi.
     Görüşme basına kapalı devam ederken, aynı sırada bakanlık binası civarındaki nükleer karşıtı eylem yapılıyor olması dikkati çekti.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir