Ekonomi Bakanı Çağlayan'ın Fransa ziyareti -Fransa Dış Ticaret Bakanlığı: -"Çağlayan'ın…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan'ın Fransa ziyareti
  -Fransa Dış Ticaret Bakanlığı: 
  -"Çağlayan'ın…

Ekonomi Bakanı Çağlayan'ın Fransa ziyareti -Fransa Dış Ticaret Bakanlığı: -"Çağlayan'ın ziyareti önemli işbirliği temellerinin atılması için fırsat olacak"

Fransa Dış Ticaret Bakanlığı'nın açıklamasında, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın bu akşam başlayacak Paris ziyaretinin "ikili ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesi açısından önemli bir fırsat olacağı" vurgulandı.
     Bakanlığın yazılı açıklamasında, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Haziran ayında yaptıkları görüşmenin ikili ilişkilerin geleceği açısından önemli bir dönüm noktası teşkil ettiği belirtilerek, yarın Paris'te 3. kez düzenlenecek Türkiye-Fransa Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi'nin bu temelden güç alacağı bildirildi.
     Açıklamada, Fransa Dış Ticaret Bakanı Nicole Bricq ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın başkanlık edeceği toplantının, başta ulaştırma, inşaat, havacılık, enerji ve gıda tarım alanlarında önemli işbirliği temellerinin atılması için fırsat olacağı ifade edildi.
     Bakan Çağlayan, Paris ziyareti sırasında, Fransa'nın önde gelen yatırımcı firmalarının CEO'larıyla bir araya gelecek ve Türkiye'deki yatırım fırsatları ve yeni teşvik sisteminin yatırımcılara sağladığı fırsatları anlatacak.
     Çağlayan, Fransa Sanayi ve Ticaret Odaları Başkanı Andre Marcon ile görüşecek ve 21 Kasım sabahı Paris'te Ambalaj Fuarı'nın açılışına iştirak edecek. Fuarda incelemelerde bulunacak Bakan Çağlayan, aynı gün öğleden sonra Türkiye'ye dönecek.
    
    
    

Bu haberi 122 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir