Ekonomi Bakanı Çağlayan

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan'a gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov tarafından kabul edildi.


     Serdar Konukevinde biraraya gelen taraflar iki ülke ilişkilerini değerlendirdiler. Türk şirketlerinin Türkmenistan'da hayata geçirdikleri projelerin ele alındığı görüşmede, cumhurbaşkanları düzeyindeki ziyaretler de gündeme geldi.
     Ekonomi Bakanı Çağlayan, Berdimuhamedov'u doğum günü dolayısıyla tebrik ederken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Erdoğan'ın tebriklerini iletti. Çağlayan, burada Türk müteahhitlik şirketlerine verilen destek dolaysıyla da teşekkür etti.
     Berdimuhamedov da iki ülke ilişkilerinde ve Türk şirketlerinin burada yapmış olduğu faaliyetlerden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
     Görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Çağlayan, son derece verimli görüşme olduğunu belirterek, önünüzdeki aylarda cumhurbaşkanları düzeyinde ziyaretlerin olacağını söyledi. Türk firmalarının burada son derece önemli işleri hayata geçirdiğini ifade eden Çağlayan, gelecek günlerde yeni işler konusunda önemli çalışmaların olacağını açıkladı.
     Müteahhitlik sektöründe Türkmenistan baharının devam ettiğini açıklayan Zafer Çağlayan, yarın da Türk şirketleri tarafından yapımı tamamlanan projelerin açılış törenine katılacağını belirtti.
     Bakan Çağlayan, temasları çerçevesinde Ticaret ve Tekstilden sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Nökerguli Ataguliyev, İnşaattan sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Akmurat Yegeliyev ve Devlet Başkanlığı Genel Sekreteri Hocamuhammed Muhammedov ile görüşecek.
     Bakan Çağlayan, yarın Türk şirketleri tarafından yapımı tamamlanan projelerin açılış törenine katıldıktan sonra bu ülkeden ayrılacak.
    
    
    


Bu haberi 229 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir