Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Sinop ve Samsun'daki olaylar bizim birlik ve beraberliğimizi…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan: 
  -"Sinop ve Samsun'daki olaylar bizim birlik ve 
  beraberliğimizi…

Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Sinop ve Samsun'daki olaylar bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik hareketlerdir. Bunları kabul etmiyoruz. Düşüncesi, görüşü ne olursa olsun. Dinleyeceksiniz" -"Türkiye'yi antidemokratik yollara sokmak isteyenlerden, hesap sorulan bir dönem ve anlayış içerisindeyiz. Artık öyle rüyasında görüp sabah kalkıp ihtilal yapma dönemi sona ermiştir. Millet getirir millet götürür"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Sinop ve Samsun'daki olaylar bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik hareketlerdir. Bunları kabul etmiyoruz. Düşüncesi, görüşü ne olursa olsun. Dinleyeceksiniz" dedi.
     Bakan Çağlayan, partisinin Tarsus ilçe teşkilatıca Tarsus Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Siyaset Akademisi"nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 10 yılda çok büyük gelişmeler kaydettiğini söyledi.
     Şimdiye kadar iktidarda olan siyasilere, devlet adına yapmış oldukları hayırlı işlerden dolayı teşekkür ettiklerini dile getiren Çağlayan, ancak geçmişteki bazı siyasilerin ülkeyi IMF'den 1 milyar dolar borç alabilmek adına "kapı kapı dolaştırdığını" belirtti.
     Türkiye'nin IMF'ye olan borcunu çok düşük seviyelere çektiklerini vurgulayan Çağlayan, "Mevcut borcumuzu da çok kısa zamanda kapatacağız. Ardından 10 yıl önce IMF'den borç alan Türkiye, IMF'ye borç verecek. O zaman bakın neler olacak. Türkiye alan el değil, veren el olacak" dedi.
     Türkiye'nin kaydettiği başarıların dünyanın her yerinde bir başarı hikayesi olarak anlatıldığını ifade eden Çağlayan, "Türkiye hayal bile edilemeyeni, gerçeğe dönüştürdü. Ama bu bize yeterli gelmiyor. Birlik ve beraberlik içerisinde daha güzel günlere ulaşacağız. Türkiye'nin bu gelişmesi sadece siyasilerin değil, bu ülkedeki herkesin ortak başarısıdır" diye konuştu.
    
     -"Etnik ayrımcılığa ve inanç ayrımcılığına karşıyız"-
    
     Çağlayan, Türkiye'nin bu başarıları kaydederken, bazı kesimlerin de rahat durmadığını belirterek, şunları kaydetti:
     "Gerek dışarıdaki müteahhitler, gerekse içerideki taşeronlar rahat durmuyor. Şimdi Türkiye'yi böylesi ekonomik sıçramanın ve büyümenin, gaza dibine kadar basacağımız ekonomik sistemin içerisinde birileri Türkiye'yi bölmekle, çeşitli kesimleri harekete geçirmekle uğraşıyor. Evvel Allah Türkiye buna prim vermez. İnanıyoruz ki, çıkmış olduğumuz yolda Allah'ın izniyle kısa bir süre içerisinde birliğimizi, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere de gereken cevabı vereceğiz. Bu ülke hepimizin Kürt'ün de, Türk'ün de, Alevi'nin de Çerkez'in de...Bu ülke hepimizin Türkiye'si şükürler olsun. Hiçbirimizin bir diğerinden farkı yoktur. Gidin Çanakkale Şehitliği'ne bakın. O şehitliğin içinde yatanlar Türk, Kürt, Alevi, Sünni, Yörük, Çerkez ne derseniz hepsi var. Biz ne dedik, (Yaratılanı yaratandan ötürü seviyoruz). Biz etnik ayrımcılığa karşıyız. İnanç ayrımcılığına karşıyız. Ne olursanız olun bu ülkenin birliğinden, beraberliğinden bölünmez bütünlüğünden ve bayrağının tekliğinden şüphesi olmayan herkesin başımızın üzerinde yeri var. Biz kucaklayan olacağız. Bu ülke zaten bu çeşitliliğiyle güzel. İşte Mersin bunun en güzel örneği."
    
     -Sinop ve Samsun'daki olaylar-
    
     Sinop ve Samsun'da yaşanan olaylara da değinen Çağlayan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     "Sinop ve Samsun'daki olaylar bizim birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik hareketlerdir. Bunları kabul etmiyoruz. Düşüncesi, görüşü ne olursa olsun. Dinleyeceksiniz. Siz de konuşacaksınız, karşınızdakini de dinleyeceksiniz. Birbirimizi dinleyerek, anlayarak, tartarak, meseleyi çözebiliriz. Bizi birbirimize bağlayan tartışılmaz değerler bellidir; Tek devlet, tek bayrak ve bölünmez bütünlüktür. Bizi birbirimize bağlayan unsur bunlardır. Birbirimize saygı gösterdiğimiz sürece, Türkiye sorunlarını çözecektir. Bakın bu işi çözmüş olan Türkiye'yi evvel Allah kimse tutamaz. Öylesine bir yapıya sahibiz ki tutana aşk olsun. Bunu ortaya koyduk. Türkiye'yi antidemokratik yollara sokmak isteyenlerden, hesap sorulan bir dönem ve anlayış içerisindeyiz. Artık öyle rüyasında görüp sabah kalkıp ihtilal yapma dönemi sona ermiştir. Millet getirir millet götürür. Demokrasiyi hazmedeceğiz. Demokrasiyi özümseyeceğiz. Başbakanımızın da söylediği gibi; söz de milletin karar da milletin."
     Milletin AK Parti'yi devam ettirmeyi istediği sürece milletin hizmetkarı olmaya devam edeceklerini ifade eden Çağlayan, "Yapılan anketlerde de görüyoruz ki, en son seçimde yüzde 50 civarında oy almış olan AK Parti, milletimizin en az yüzde 54'ünden (durmak yok yola devam) mesajı almıştır."
    
    
    

Bu haberi 229 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir