Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Irak Ticaret Bakanlığı tescil işlemlerine yeniden başladı"

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan: 
  -"Irak Ticaret Bakanlığı tescil işlemlerine yeniden başladı"

Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Irak Ticaret Bakanlığı tescil işlemlerine yeniden başladı"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Irak Ticaret Bakanlığı'nın tescil işlemlerine yeniden başladığını bildirdi.
     Bakan Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, Irak Ticaret Bakanlığı'nın 11 Eylül'de yabancı firmaların tesciliyle ilgili kayıt işlemlerini durdurduğunu anımsatarak, Irak ile en çok ticaret yapan ülkenin Türkiye olması dolayısıyla kararın Türk firmalarına karşı alınan bir önlem gibi algılandığını ama durumun böyle olmadığını belirtti.
     Kararın Ekonomi Bakanlığı, Bağdat Büyükelçiliği ve Ticaret Müşavirliği tarafından yakından takip edildiğini ifade eden Çağlayan, yalnızca Türk firmalarına yönelik olmayan kararın genel bir nitelik taşıdığına dikkati çekti.
     Çağlayan, şunları kaydetti:
     "Irak Ticaret Bakanlığı'nın şirket tescil işlemlerini durdurmasının geçici olduğu ve firmalarımızın geçmişte aldıkları tescilleri kapsamadığı kamuoyuyla paylaşılmıştı. Irak Ticaret Bakanlığı'nın uygulaması Bakanlığım ve Bağdat Büyükelçiliğimiz ve Ticaret Müşavirliğimiz tarafından yakından takip edilmiş ve bunun sonucunda, Irak Ticaret Bakanlığı'nın, yeni veri tabanının ve çalışma-kayıt sisteminin oluşturulması amacıyla geçici olarak durdurduğu yabancı şirketlerin tescil işlemlerine bugün itibariyle yeniden başlanmıştır."
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir