Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Her geçen gün değerini yükselten ve yıldızı daha da parlayan Mersin…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  -"Her geçen gün değerini yükselten ve yıldızı 
  daha da parlayan Mersin…

Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Her geçen gün değerini yükselten ve yıldızı daha da parlayan Mersin için 2013 yılı özel bir yıl olacak"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, yeni yıl mesajında "Her geçen gün değerini yükselten ve yıldızı daha da parlayan Mersin için 2013 yılı özel bir yıl olacak" ifadesini kullandı.
     Çağlayan, yaptığı yazılı açıklamada, yeni umutlarla, yeni hedeflerle yeni bir yıla girileceğini ifade etti.
     Türkiye'nin 2012 yılını pek çok alanda başarılara imza atarak geride bıraktığını belirten Çağlayan, şunları kaydetti:
     "Tarımdan sanayiye, ticaretten lojistiğe, üretimden ihracata, turizmden kültüre bünyesinde bir çok özelliği barından Mersin, farklı inanış gruplarının, farklı etnik yapının birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde bir arada yaşadığı, kültürlerin harman, mozaik olduğu çok özel bir kentimiz. Her geçen gün değerini yükselten ve yıldızı daha da parlayan Mersin için 2013 yılı özel bir yıl olacak. Akdeniz Oyunları'na Mersin ev sahipliği yapacak ve oyunlar için geri sayım başladı. Gerek Akdeniz Oyunları çerçevesinde gerekse diğer alanlarda Mersin'in değerini yükseltecek yatırımlar bir bir gerçekleştiriliyor."
     Mersin'in 2023 yılında sadece Türkiye'nin değil dünyanın en önemli liman ve lojistik merkezlerinden biri olacağını dile getiren Çağlayan, şöyle devam etti:
     "Ortadoğu'da yaşanan sıkıntılardan dolayı ihracatımızın, ticaretimizin etkilenmemesi için Ro-Ro seferlerinin Mersin'den başlatılması Mersin'in ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır. Mersin'i hak ettiği konuma ulaştırmak öncelikli görevimiz. Bunu da Mersin'in en önemli özelliği ve güzelliği olan birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Millet olarak cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılı olan 2023 için büyük hedeflerimiz var. Bu hedeflere de ancak birlik, beraberlik, kardeşlik içinde, güven ve istikrarla ve çok çalışarak ulaşacağız. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın, Mersinli hemşehrilerimizin yeni yılını tebrik ediyor, 2013 yılının ülkemize, milletimize ve insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum."
    
    
    

Bu haberi 217 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir