Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Bankacılık sektöründe sayıları az da olsa şu anda, zaman zaman farklı…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  -"Bankacılık sektöründe sayıları az da olsa şu anda, zaman zaman farklı…

Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Bankacılık sektöründe sayıları az da olsa şu anda, zaman zaman farklı yollara sapmak isteyenler var. İnşallah Allah onları da doğru yola getirir"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bankaların yanlış yolda gittiklerini gördüğünde kendisinin uyarma gibi bir görevi olduğunu belirterek, sayıları az da olsa sektörde zaman zaman farklı yollara sapmak isteyenlerin olduğunu söyledi.
     Çağlayan, Denizbank Sberbank özel kutlama programına katılarak, Sberbank'ın Türkiye'ye giriş yapmasına ilişkin, gazetecilere kısa bir değerlendirmede bulundu.
     Çağlayan değerlendirmesinde, Sberbank'ın Türkiye'ye gelişini çok olumlu bulduğunu belirterek, Sberbank'ın bu atılımının Türkiye'ye olan güvenin, Türkiye'deki siyasi istikrarın en net göstergesi olduğunu söyledi.
     Ekonomi Bakanı Çağlayan, özellikle bankacılık sektöründekiler gibi çok dikkatli olmak zorunda olan sektörlerin yatırımlarının, Türkiye'nin ne kadar güvenilir olduğunun, istikrarının ne kadar uzun süreli olduğunu göstergesi olduğunu kaydetti.
     Türkiye'ye yatırım yapanların sadece bugüne yatırım yapmadığını, aynı zamanda gelecekteki 10 yıla, 30 yıla yatırım yaptığını her fırsatta dile getirdiğini hatırlatan Çağlayan, şunları kaydetti:
     "Sberbank'ın Türkiye'de olmasından son derece memnunuz. Ümit ediyoruz ki, onlarda sanayiye, ticarete verecekleri finansal desteklerle iyi bir şekilde Türkiye'de hizmetlerini vereceklerdir.
     Ben bankalarla ilgili görüşlerini en net söyleyen bakanım. Bankalarda kredi işim olmamasına rağmen ciğeri yananlardan biriyim. İşin içinde olanlardan biriyim. Zaman zaman bazı bankaların yanlış yolda gittiklerini gördüğüm zaman mutlaka uyarma gibi bir görevim var.
     Çünkü bankaların koymuş olduğu maliyet, Türkiye'de sanayiciye, yatırımcıya, girişimciye, vatandaşa ve tüketiciye ulaşıyor ve nihai olarak enflasyona yansıyor. Sayıları az da olsa şu anda içlerinde zaman zaman farklı yollara sapmak isteyenlerin olduğunu ifade etmek istiyorum. Allah inşallah onları da doğru yola getirir."
    
    
    

Bu haberi 190 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir