Ekonomi Bakanı Çağlayan, Azerbaycan'da

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan, Azerbaycan'da

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Bakan Çağlayan'ı kabul etti

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ı kabul etti.
     Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Ekonomiden Sorumlu Bakanları 2. Toplantısı'na katılmak üzere Azerbaycan'a gelen Bakan Çağlayan, İlham Aliyev tarafından Cumhurbaşkanlığı Ofisi'nden kabul edildi.
     Çağlayan, samimi bir ortamda geçen kabulde, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini söyledi.
     Enerji alanında artarak devam eden ekonomik ilişkileri turizm ve gıda sektörlerine de yaymak istediklerini belirten Çağlayan, Azeri iş adamlarını Türkiye'ye yatırım yapmaya davet etti.
     Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev de Azerbaycan ve Türkiye'nin iki kardeş ülke olduğunu dile getirerek, işbirliğini daha da geliştirmeyi kendilerinin de istediğini ve bu konuda Türkiye'den gelecek tekliflere açık olduklarını ifade etti.
     Basına kapalı olarak devam eden ve yaklaşık 55 dakika süren görüşmede, Aliyev ile Çağlayan'ın Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi'ni de konuştuğu öğrenildi.
     Kabulün ardından, Çağlayan, Doğtaş Mobilya'nın Azerbaycan'daki mağazasının açılış törenine katıldı. Mağazanın açılış kurdelesini kesen Çağlayan, daha sonra mağazayı gezdi.


Bu haberi 196 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir