Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Ana babaların yükünü azaltmak için üniversite harcını kaldırıyoruz"

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakanı Çağlayan:
  -"Ana babaların yükünü azaltmak için üniversite harcını kaldırıyoruz"

Ekonomi Bakanı Çağlayan: -"Ana babaların yükünü azaltmak için üniversite harcını kaldırıyoruz"

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, çocuğunu okula göndermek isteyen ancak maddi durumu iyi olmayan anne ve babaların yükünü azaltmak için üniversite harçlarını kaldıracaklarını belirtti.
     Çağlayan, Çamlıyayla ilçesinde vatandaşlarla sohbet toplantısı yaptı.
     Toplantıda konuşan Çağlayan, "Seçimden seçime gözükenlerden değiliz. Biz millete hükmetmeye değil hizmetkar olmaya geldik. Çukurova'nın milletvekili olmaktan şeref duyuyorum. Sizlerin sorunlarını dinlemek, şikayet ve önerilerinizi almak için sizlerle beraber olalım istedik" dedi.
     Konuşmasında birlik ve ve beraberliğin önemine değinen Çağlayan, "İnanç, dil, ırk ayrımı yapmıyoruz. Rengi, dili ne olursa olsun bu ülkenin bölünmez bütünlüğünden yana kim varsa başımızın üstünde yeri var" dedi.
     "Mersin'in bütün ilçelerini oya gibi işliyoruz" diyen Çağlayan, yatırımların iş ve aş olarak geri döndüğünü belirtti.
     Üniversiteye giden gençlerden eğitim harcını kaldıracaklarını kaydeden Bakan Çağlayan, "Ana babaların yükünü azaltmak için üniversite harcını kaldırıyoruz. Çocuklarını okula göndermek isteyen ancak maddi durumu olmayan ana babaların yükünü azaltıyoruz" diye konuştu.
     Türkiye'nin ekonomisinin her geçen gün geliştiğini vurgulayan Zafer Çağlayan, Avrupa'da 5 ülkenin iflasın eşiğine geldiğini belirterek şunları söyledi:
     "Ama biz böyle küresel krizde ekonomisi gelişen, parmakla gösterilen bir ülke olduk. Daha yürüyecek yolumuz var. 2023'te, yani Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal'e ve tüm şehitlerimize Türkiye'yi geliştirmek, dışardan borç almayan bir ülke olma yönünde boyun borcumuz var. Türkiye 10 senede çok önemli mesafeler katetti. Birlik beraberlik olursa kimsenin gücü bizi bölmeye yetmez."
    
     -Gece 24:00'te hizmet binası açılışı-
    
     Bakan Çağlayan, konuşmasının ardından gece 24:00'te Esnaf Odası binasının açılışını yaptı. Çağlayan, açılışta yaptığı konuşmada, "Şu an saat 24:00. Biz 24 saat sizin emrinizdeyiz. Bizde saat mefhumu yok. Esnaf ve sanatkar başımızın tacıdır. Eski bir esnaf olarak esnafın yeri benim için her zaman ayrı" dedi.
     Çağlayan, açılışı yaptıktan sonra Oda Başkanı Mehmet Emin Sakallı'nın odasında Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'i cep telefonuyla aradı. Gecenin bir yarısında hizmet binası açtıklarını söyleyen Çağlayan, hizmet binası için vaadettiği 50 bin liranın 20 bin lirasını gönderen Palandöken'den kalan 30 bin lirayı sabah göndermesini istedi.
     Çağlayan'ın Çamlıyayla gezisine Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt da katıldı.
    
    
    

Bu haberi 172 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir