Ekonomi Bakan Yardımcısı Sever Silifke'de: "Nasıl kendi çocuklarınıza ilaç kalıntılı ürün…

  • Yazı boyutu
Ekonomi Bakan Yardımcısı Sever Silifke'de: 
  "Nasıl kendi çocuklarınıza ilaç kalıntılı ürün…

Ekonomi Bakan Yardımcısı Sever Silifke'de: "Nasıl kendi çocuklarınıza ilaç kalıntılı ürün yedirmiyor doğal ürünleri veriyorsanız, karşımızdaki insanları da kendi ailemiz gibi görmeliyiz" -"Sulama girdilerini azaltmak için cazibeli sulamaya ihtiyacımız var"

Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, tarım sektöründeki izlenebilirliğin önemine işaret ederek, "Nasıl kendi çocuklarınıza ilaç kalıntılı ürün yedirmiyor doğal ürünleri veriyorsanız, karşımızdaki insanları da kendi ailemiz gibi görmeliyiz" dedi.
     Silifke Ziraat Odası'nda çiftçiler, birlik başkanları ve ziraat odası yönetimiyle bir araya gelen Sever, yaptığı konuşmada, üretilen ürünlerin dış piyasada değer kazanması için izlenebilirliğin önemine değindi.
     Tarladan sofraya tüm ürünlerin izlenebilirliğinin ihracatta çok önemli olduğunu ifade eden Sever, "Nasıl kendi çocuklarınıza ilaç kalıntılı ürün yedirmiyor doğal ürünleri veriyorsanız, karşımızdaki insanları da kendi ailemiz gibi görmeliyiz. Birçok ürünü kısa bir dönemin içinde hasat ediyoruz. Bu da fiyatların düşük olmasına sebep oluyor. Ürettiğimiz ürünlerin daha fazla para etmesi için hasat dönemini uzun bir zamana yaymamız gerekiyor" dedi.
     Sever, Torosların kenarına gerdanlık gibi baraj ve göletlerin yapılacağını dile getirerek, "Üretimde en önemli unsur sulamadır. Bizler sulamaya büyük paralar harcıyoruz. Sulama girdilerini azaltmak için cazibeli sulamaya ihtiyacımız var. Bu sorun yapılacak olan baraj ve göletlerle çözülecek. Böylelikle üretici suyu arazisine akıtmak için motopomp ve elektrik kullanmadan cazibeyle akıtacak" diye konuştu.
     Silifke Devlet Hastanesi'ni de ziyaret eden Sever, hastaların sorunlarını dinledi.
     Sever, hastanede yatan Arkum Belediye Başkanı Mehmet Durmuşlu'nun annesi Ayni Durmuşlu'yu da ziyaret etti.
     Hastaların sorunlarını da dinleyen Sever, daha sonra Silifke Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret edip, oda başkanı Ali Doğan ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.
     Sever, daha sonra ilçeden ayrıldı.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir