EKK Toplantısı -EKK'nın dün yapılan toplantısında, Demir Çelik, Kimya, Seramik ve…

  • Yazı boyutu
EKK Toplantısı
  -EKK'nın dün yapılan toplantısında, Demir Çelik, Kimya, Seramik ve…

EKK Toplantısı -EKK'nın dün yapılan toplantısında, Demir Çelik, Kimya, Seramik ve Elektrik-Elektronik Sektör Strateji Belgeleri, GİTES ve eylem planlarının YPK onayına sunulması kararlaştırıldı

Demir Çelik, Kimya, Seramik ve Elektrik-Elektronik Sektör Strateji Belgeleri, Türkiye Girdi Tedarik Stratejisi (GİTES) ve eylem planlarının, Yüksek Planlama Kurulu'nun (YPK) onayına sunulacağı bildirildi.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamada, Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nun (EKK), Başbakan Yardımcısı Ali Babacan başkanlığında dün toplandığı hatırlatıldı.
     Açıklamaya göre, toplantıda, "Demir Çelik, Kimya, Seramik ve Elektrik-Elektronik Sektör Strateji Belgeleri"ne ilişkin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, "GİTES ve Eylem Planları"na ilişkin de Ekonomi Bakanlığı tarafından Kurul'a bilgi verildi. Yapılan değerlendirmeler çerçevesinde, söz konusu stratejiler ve eylem planlarının gerekli güncellemeler yapıldıktan sonra YPK'nın onayına sunulması kararı alındı.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir