Ekim ayı enflasyon rakamları -BUGİAD Başkanı Er: -"Önemli olan güven ve istikrar"

  • Yazı boyutu
Ekim ayı enflasyon rakamları 
  -BUGİAD Başkanı Er:
  -"Önemli olan güven ve istikrar"

Ekim ayı enflasyon rakamları -BUGİAD Başkanı Er: -"Önemli olan güven ve istikrar"

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Başkanı Ali Fuat Er, ekim ayı enflasyon rakamlarına ilişkin, "Önemli olan güven ve istikrar" dedi.
     Er, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), Ekim ayında Tüketici Fiyatları Endeksi'nin (TÜFE) yüzde 1,96, Üretici Fiyatları Endeksi'nin (ÜFE) yüzde 0,17 oranında arttığını açıkladığını anımsattı.
     Ekim ayı itibarıyla yıllık enflasyonun ise TÜFE'de yüzde 7,80, ÜFE'de yüzde 2,57 olduğunu belirten Er, "Türkiye'nin ekonomik göstergeleri sağlıklı bir görünümde bulunuyor. Bu durumun böyle devam etmesi hepimizin ortak isteği. 2013 yılı için yüzde 5,3 olan enflasyon hedefinin yakalanması için gerekli tüm ekonomi politikaları uygulanıyor. Açıklanan enflasyon rakamları Merkez Bankası'nın beklentilerine paralel görünüyor. Açıklanan Orta Vadeli Program'daki yol haritasına uygun adımlar atan Türkiye'nin önceliği ekonomiye olan güvene ve istikrara verdiği görülüyor" yorumunu yaptı.
     Olumlu tablonun devam etmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini anlatan Er, "Önemli olan güven ve istikrar. Bunun ne kadar önemli olduğunu son yıllarda hep beraber gördük. Umut ediyoruz ki bu güven ve istikrar ortamı artarak devam eder" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 130 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir