EİB'den "Vip Alım Heyeti Organizasyonu" -Hong Kong'ta yüksek gelirli müşteri profiline hitap…

  • Yazı boyutu
EİB'den "Vip Alım Heyeti Organizasyonu"
  -Hong Kong'ta yüksek gelirli müşteri profiline
  hitap…

EİB'den "Vip Alım Heyeti Organizasyonu" -Hong Kong'ta yüksek gelirli müşteri profiline hitap eden bir süpermarket zinciri, Türkiye'den gıda ürünleri ithal etmek için İzmir'e geldi

Hong Kong'ta yüksek gelirli müşteri profiline hitap eden bir süpermarket zinciri, Türkiye'den gıda ürünleri ithal etmek için İzmir'e geldi.
     Ege İhracatçı Birlikleri'nden (EİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde, Türkiye İhracatçılar Meclisi ve EİB organizasyonunda düzenlenen "Vip Alım Heyeti Organizasyonu" kapsamında İzmir'e gelen Hong Kong'un seçkin süpermarket zincirlerinden City'super İzmir'de ihracatçılarla ikili görüşmelerde bulundu. 1996 yılında kurulan, seçkin bir alıcı kesimine hitap eden City'super şirketi yetkilileri, Türkiye'de ilk defa bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını kaydettiler.
     Ağırlıklı olarak kuru meyve ve yaş meyve sebze ihracatçılarıyla görüşen şirket yetkilileri, Türk ihracatçılarla bir araya gelmekten dolayı memnuniyet duyduklarını belirttiler.
     Açıklamada, Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öz, "Vip Alım Heyeti Organizasyonu" ile önemli alıcıları Türkiye'de ağırlamanın o ülkelere ihracatı arttırmada önemli rol oynadığını bildirdi.
     Öz, açıklamada, "Vip Alım Heyeti Organizasyonu çok doğru bir model. Bu gibi çalışmalarla, dünyanın her yerinden gelecek önemli alıcıları İzmir'de ve ülkemizde ağırlamaya devam etmeliyiz. Bu sayede sektörümüzün ihracat hedeflerinin kolaylıkla aşılacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir