Ehliyet sınavı takibi MEB ve Avea işbirliği ile cepte

  • Yazı boyutu
Ehliyet sınavı takibi MEB ve Avea işbirliği ile cepte

Ehliyet sınavı takibi MEB ve Avea işbirliği ile cepte

Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı'na giren Avealılar, sınavla ilgili tüm bilgilerini SMS ile takip edebilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, Motorlu Taşıtlar Sürücü Sınavı'na giren Avealılar, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle hayata geçirilen Mobil Bilgi Servisi sayesinde sistemde yer alan tüm bilgilerini SMS ile rahatça takip edebilme fırsatına sahip olacak.
     Uygulama, sürücü adaylarına sınav ücreti, yazılı sınav tarihi, yazılı sınav giriş yeri, yazılı sınav sonucu, direksiyon sınavı tarihi ve sonucu gibi önemli bilgilere cep telefonlarından ulaşabilme imkanı verecek. Sürücü adayları bu bilgileri servise abone olarak otomatik olarak alabilecekleri gibi bilgilerini sorgulama yaparak da öğrenebilecek.
     MEB MTSAS Mobil Bilgi Servisine abone olmak ya da sorgulama yapmak için, sürücü adaylarının "EH" yazıp boşluk bırakmaları, ardından TC Kimlik Numaralarını girerek 8383'e göndermeleri gerekiyor.
     Servise abone olan kullanıcılar, 1 lira ödeyerek bilgilendirme mesajlarına sahip olurken, servis kapsamında yapılacak sorgulama ücretleri ise sorgu başına 1 lira olarak ücretlendirilecek.
    
    
    

Bu haberi 110 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir