Ehliyet sınavı sonuçları Turkcell ile cepte

  • Yazı boyutu
Ehliyet sınavı sonuçları Turkcell ile cepte

Ehliyet sınavı sonuçları Turkcell ile cepte

Turkcell ve Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet sınavı bilgilerinin cep telefonundan takip edilebilmesi için işbirliği yaptı.
     Yapılan açıklamaya göre, Turkcell ile Milli Eğitim Bakanlığı, Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi için işbirliği gerçekleştirdi. Altyapısı Ester firması, içerikleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan bu Turkcell servisi, binlerce sürücü adayının başvurduğu ehliyet sınavına ilişkin tüm bilgilerinin, abonelerin cep telefonlarına gelen SMS'lerle takip edilebilmesini sağlıyor.
     Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisine kayıt yapıldığı andan itibaren sürücü adaylarına; sınav ücretinin yatırıldığı, yazılı sınav tarihi, yazılı sınav giriş yeri, yazılı sınav sonucu, uygulama (direksiyon) sınav tarihi, uygulama (direksiyon) sınav sonucu gibi bilgiler otomatik olarak SMS ile ulaştırılıyor. Abone, isterse bu bilgileri sorgulama yolu ile de öğrenebiliyor.
     Yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dahil toplam 1 lira ücret karşılığında cep telefonuna SMS olarak geliyor. Servise kayıt olan kullanıcılar sınav süreçleri tamamlanana kadar servisten yararlanabiliyor. Sınav süreci tamamlandıktan sonra tüm kayıtlar otomatik olarak kapanıyor.
    
     -Servise kayıt-
    
     Ehliyet Sınav Sonucu Öğrenme Servisi'nden faydalanmak için mesajların gönderileceği cep telefonu numarasını kaydettirmek gerekiyor. Servise cep telefonundan kayıt yaptırmak için "EH" boşluk "TC Kimlik No" yazıp 8383'e göndermek yeterli oluyor.
     Bir diğer kayıt yöntemi ise, MEB'e sınav başvurusu gerçekleştirdikten sonra cep telefonuna gelecek ücretsiz davet mesajı sonrasında "ONAY" yazarak 8383'e göndermek.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir