Eğitim Ekonomisi İş Konseyi

  • Yazı boyutu
Eğitim Ekonomisi İş Konseyi

Eğitim Ekonomisi İş Konseyi yurt dışından Türkiye'ye öğrenci çekecek

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından kurulan Eğitim Ekonomisi İş Konseyi (EEİK), Türkiye'deki üniversitelerin uluslararası alanda tercih edilebilir sıralamada daha yukarıda yer alması için gerçekleştireceği çalışmaları, düzenleyeceği basın toplantısı ile anlatacak.
     Kuruldan yapılan açıklamaya göre TOBB ve DEİK Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde 3 Eylül'de gerçekleştirilecek basın toplantısına, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, EEİK Başkanı Mustafa Aydın ve EEİK Yürütme Kurulu Üyesi üniversitelerin temsilcileri katılacak.
     Sayısı 4 milyona ulaşan uluslararası öğrencilerin oluşturduğu 135 milyar dolarlık eğitim ekonomisinden Türkiye'ye daha çok pay çekmek için kurulan iş konseyi, Türkiye'deki üniversitelerin başarılarını ve çalışmalarını yabancı ülkelerdeki öğrencilere aktarmayı ve kurulacak işbirlikleriyle Türkiye üniversitelerinin prestijlerini artırmayı hedefliyor.
     Basın toplantısında EEİK tarafından hazırlanan rapor da kamuoyuna tanıtılacak.
    
    
    


Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir