Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Alper: "Mikro Eğitim Projesi ile Ege Bölgesi'ndeki 10…

  • Yazı boyutu
Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Alper:
  "Mikro Eğitim Projesi ile Ege Bölgesi'ndeki 10…

Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreteri Alper: "Mikro Eğitim Projesi ile Ege Bölgesi'ndeki 10 binden fazla kişiye eğitim verdik"

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) Genel Sekreteri Sezmen Alper, "Mikro Eğitim Projesi" ile Ege Bölgesi'ndeki 10 binden fazla kişiye eğitim verdiklerini bildirdi.
     Alper, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmesi için Ekonomi Bakanlığı tarafından ihracatçılara sağlanan devlet yardımlarının ihracatçılar tarafından daha etkin kullanılması amacıyla EİB Devlet Yardımları Şubesi'nin 4 yıldır "Mikro Eğitim Projesi" yürüttüğünü belirtti.
     Ege Bölgesi'ndeki ihracatçılara, oda ve borsalara, iş adamı derneklerine, üniversitelere 100'ün üzerinde eğitim programı düzenlediklerini kaydeden Alper, açıklamada şu görüşlere yer verdi:
     "Mikro Eğitim Projesi ile Ege Bölgesi'ndeki 10 binden fazla kişiye eğitim verdik. 2013 yılı için de eğitim programlarında mevzuattaki değişiklikleri dikkate alarak bir eğitim programı hazırladık. Önümüzdeki yıl Ege Bölgesi'nin ihracatında lokomotif iller arasında olan İzmir, Manisa ve Denizli'deki OSB'ler başta olmak üzere tüm ticaret odaları, borsalar, iş adamı dernekleri ve üniversitelerde eğitim programları gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Henüz gidemediğimiz şehirlerdeki ihracatçılar ile buluşup devlet yardımlarını anlatıp, ihracatçıların en etkili şekilde bu yardımlardan yararlanmaları için yola koyulacağız.
     Projenin hedef kitlesi içerisinde sadece ihracatçı firmaların yer almadığına işaret eden Alper, üniversite öğrencilerine de bu eğitimi verdiklerini, yeni nesilleri devlet yardımları konusunda bilinçlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 161 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir