Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Sertbaş: "Sektör olarak…

  • Yazı boyutu
Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği
  Başkan Yardımcısı Sertbaş:
  "Sektör olarak…

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı Sertbaş: "Sektör olarak 2023 yılında 52 milyar dolar ihracat hedefi belirledik"

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burak Sertbaş, sektör olarak 2023 yılında 52 milyar dolar ihracat hedefi belirlediklerini bildirdi.
     Sertbaş, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe üretim ve lojistik açısından son derece gelişmiş durumda olduğunu, bu güçlü yönü tasarım ve moda ile pekiştirip daha katma değerli ürün ihracatı gerçekleştirmek istediklerini belirtti.
     Türkiye'nin hazır giyim sektöründen son bir yıllık süreçte 15,8 milyar dolar döviz girdisi sağladığına işaret eden Sertbaş, açıklamada "Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörü olarak 2023 yılında 52 milyar dolar ihracat hedefi belirledik" ifadelerini kullandı.
     Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan "EİB Moda Tasarım Yarışması"na da dikkati çeken Sertbaş, genç tasarımcıların yarışmaya yoğun ilgi gösterdiğini, 16 Kasım 2012 tarihine kadar başvuruların yapılacağı yarışmaya şimdiden 250 genç tasarımcının başvurduğunu ifade etti.
     Yarışmanın bu yılki ana temasının "Göç" olarak belirlendiğini dile getiren Sertbaş, tasarım yarışmalarının ihracat hedeflerine ulaşmayı kolaylaştıracağını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 149 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir