EGD'nin geleneksel yılbaşı buluşması -Buluşma, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen…

  • Yazı boyutu
EGD'nin geleneksel yılbaşı buluşması
  -Buluşma, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci
  Egemen…

EGD'nin geleneksel yılbaşı buluşması -Buluşma, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla gerçekleştirildi

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) geleneksel yılbaşı buluşması, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
     Çağlayan, EGD'nin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirilen geleneksel yılbaşı buluşmasında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu toplantılarda kısa konuşmayı öğrendiğini belirterek, "İnovasyon haftasında Başbakanımızın katıldığı toplantıda kısa bir konuşma yaptım. 'Bu da bir inovasyondur' dedim. Bu akşam da aynısını gerçekleştireceğim" diye konuştu.
     Böyle bir etkinlikte olmayı onur kabul ettiğini ifade eden Çağlayan, "Gücümün, aklımın, kuvvetimin yettiği her zaman sizlerle birlikte olmayı görev ve şeref kabul ediyorum. Kısa bir süre önce yeğenimin ifadesiyle bana iki tane madalya takıldı, ama bu 'stent' şeklinde bir madalyaydı. Allah'a şükürler olsun ki damarımızdaki tıkanıklığı kalp krizi geçirmeden önce farkettik. Gördüm ki sevenim, dostlarım, dualar çok" değerlendirmesinde bulundu.
    
     -"Bugün hükümetin promosyonu var. Bir bakan davetine iki bakan icabet etti"-
    
     Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da, "Bugün hükümetin bir promosyonu var. Bir bakan davetine iki bakan icabet ediyor" şeklinde espri yaptı.
     TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ise, bu yılın artık bitirildiğini söyleyerek, "Bol kazançlı sağlıklı, mutlu, 2013 yılı diliyorum. Türkiye'nin özellikle ekonomi basını son derece saygıdeğer. 2013 yılında da desteklerini sürdürmelerini temenni ediyorum" dedi.
     Ödüller için jüriye emek plaketinin Bakan Bağış tarafından verildiği buluşmada, Bakan Çağlayan da Anadolu Ajansı (AA) eski Finans Haberleri Editörü Ali Bayaslan, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Kerem Alkin ve Posta Gazetesi yazarı Nedim Şener'in yanı sıra bazı gazetecilere de ekonomi gazeteciliğine verdikleri destekten dolayı plaket takdim etti.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir