EGAFED 84'üncü Yönetim Kurulu Toplantısı -EGAFED Başkanı Turgut: "Çözüm sürecinin, Türkiye'de…

  • Yazı boyutu
EGAFED 84'üncü Yönetim Kurulu Toplantısı
  -EGAFED Başkanı Turgut: "Çözüm sürecinin, Türkiye'de…

EGAFED 84'üncü Yönetim Kurulu Toplantısı -EGAFED Başkanı Turgut: "Çözüm sürecinin, Türkiye'de her zaman olması istenen barış ve huzurun tesisine yardımcı olacağı ümidine sahibiz"

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu'na (TÜGİK) bağlı Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) Başkanı Ahmet Volkan Turgut, çözüm sürecinin, Türkiye'de her zaman istenen barış ve huzurun tesisine yardımcı olacağını umduklarını bildirdi.
     Aydın'da 23 Şubat'ta gerçekleştirilen EGAFED 5'inci Olağanüstü Kongresi'nde oluşturulan yönetim kurulunun ilk toplantısı, Kütahya'daki Ispartalılar Konağı'nda Turgut başkanlığında yapıldı.
     Turgut, 84'üncü Yönetim Kurulu Toplantısı'nda, dünyada, Türkiye'de ve bölgede sürekli değişen gündemle beraberinde gelen tartışmaların en fazla iş adamlarını etkilediğini savundu.
     Başta ekonomi olmak üzere kendilerini ilgilendiren her konuyu yakından takip etmeleri ve buna göre değerlendirmeler yapmaları gerektiğini belirten Turgut, şöyle konuştu:
     "30 yılı aşkın bir süredir ülkemizi büyük acılara sevk eden terör sorununa çözüm bulmak amacıyla sürdürülen görüşmelerin yapıldığı şu günlerde yeni anayasa süreci daha büyük önem kazanmaktadır. Geniş kitleleri ilgilendiren yeni anayasa, Türkiye'nin gerçeklerini kapsamalıdır. Bunun için bu süreç çok önemlidir. Bu sürecin içerideki yansımaları kadar dış dünyadaki yansımaları da çok önemlidir. Yeni anayasa sürecinde geniş tabanlı uzlaşma sağlanması, en az yeni anayasanın içeriği kadar önemli bir hale gelmiştir. Bu beklenti gerçekleşirse geleceğimize daha güvenle bakabileceğiz. Çözüm sürecinin, Türkiye'de her zaman olması istenen barış ve huzurun tesisine yardımcı olacağı ümidine sahibiz. Görüşmeler ve alınan sonuçların, asıl amaç olan barış ve huzur ortamına zarar vermemesi gerektiği gibi tüm kesimlerin bu noktada daha hassas ve dikkatli olması gerekmektedir."
     Turgut, genç iş adamları olarak her zaman rotalarını doğru belirlemeleri gerektiğine dikkati çekerek, öz kaynaklarını göz önüne alıp kendilerine güven duyarak belirleyecekleri yolda bir sivil toplum kuruluşu olarak daima üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.
     Toplantıya, Kütahya Genç İşadamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Mithat Delen ile EGAFED Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
    
    
    

Bu haberi 343 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir