EFSE ve Garanti Leasing, 25 milyon avroluk krediye imza atıyor

  • Yazı boyutu
EFSE ve Garanti Leasing, 25 milyon avroluk krediye imza atıyor

EFSE ve Garanti Leasing, 25 milyon avroluk krediye imza atıyor

Almanya Ekonomik Ortaklık ve Gelişim Federal Bakanlığı'nın desteği ile KfW (Almanya Kalkınma Bankası) tarafından açılan Güneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu (EFSE, Fon) ve Avrupa Komisyonu, Garanti Leasing'e Türkiye'deki mikro ve küçük ölçekli girişimlerin yayılması ve gelişmesi konusunda destek olmak için 25 milyon avroluk kredi sağlıyor.
     Kredi anlaşmasına ilişkin açıklamada görüşlerine yer verilen EFSE Genel Başkanı Monika Beck, mikro ve küçük ölçekli girişimlerin, ekonomik büyüme ve sürdürülebilir kalkınma noktasında kilit etkenler olduğunu vurguladı. Beck, şunları ifade etti:
     "EFSE'nin Garanti Leasing'e olan katkısı, Türkiye'nin mikro ve küçük ölçekli girişimleri için ihtiyaç duyulan uzun süreli finansman olasılığını yükseltecektir. Nihai olarak da özellikle ülkenin ekonomik olarak zayıf olan bölgelerinde olmak üzere nüfus için iş ve daha fazla ekonomik fırsat ortaya koymasında yardımcı olacaktır."
     Garanti Leasing Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Gökmen ise KOBİ'lerin önemine değinerek şunları kaydetti: "Garanti Leasing'in SME'lere (Küçük ve orta ölçekli işletme) odaklanma ve portföyünü tüm ülke geneline yayma stratejisi, EFSE'nin yaklaşımı ile birebir örtüşmektedir. Kredi, SME ve MSE piyasasındaki nüfuzumuzu güçlendirmekle kalmayacak, aynı zamanda da uluslararası piyasalardaki ünümüzü de artıracaktır."
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir