Edirneli kuyumcular "8 ayar" altın satmayacak -Edirne Kuyumcular Odası Başkanı İsmail Kalkan:…

  • Yazı boyutu
Edirneli kuyumcular "8 ayar" altın satmayacak
  -Edirne Kuyumcular Odası Başkanı İsmail Kalkan:…

Edirneli kuyumcular "8 ayar" altın satmayacak -Edirne Kuyumcular Odası Başkanı İsmail Kalkan: -"8 ayar altın, altın niteliği taşımadığı için biz Edirne'de 8 ayar altın satmama kararı aldık"

Bazı kuyumcular, son dönem altın fiyatlarındaki artış nedeniyle talep artmasına rağmen "alana da satana da faydası olmadığı" gerekçesiyle 8 ayar altın satmama kararı aldı.
     Altın fiyatlarındaki yukarı yönlü hareketlilik, vatandaşın yarım ve çeyrek altına olan talebini artırırken, 8 ayar altın da son dönemde özellikle büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların ilgisini çekiyor.
     Vatandaşların ilgisine rağmen bazı kuyumcular, 8 ayar altını, hediye edilen kişiye de satan kuyumcuya da bir getirisi olmadığı gerekçesiyle satmıyor.
     Edirne Kuyumcular Odası Başkanı İsmail Kalkan, konuya ilişkin olarak AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak 8 ayar altın satmama kararı aldıklarını belirterek, kararın kentteki tüm kuyumcular tarafından uygulandığını söyledi.
     Başka kentlerde 8 ayar altına talep olduğunu duyduklarını, ancak kendilerinin bu altını müşterilerinin de menfaatini düşünerek satmadıklarını vurgulayan Kalkan, "8 ayar altın, altın niteliği taşımadığı için biz Edirne'de 8 ayar altın satmama kararı aldık. 8 ayar altının ne alana ne takılana bir faydası var" dedi.
     Kuyumcu Fethi Tahan da altın fiyatlarının artması nedeniyle vatandaşların bütçesine en uygun altını tercih etmeye başladığını ifade etti.
     Tahan, altın fiyatlarının yükselmesiyle satışlarının düştüğünü ancak yine de müşterilerine herhangi bir fayda sağlamayacak 8 ayar altını satmamakta kararlı olduklarını kaydetti.
    
    
    

Bu haberi 176 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir