EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar: -"Sanayi üretiminde 32 ay sonra yaşanan daralmanın,…

  • Yazı boyutu
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar: 
  -"Sanayi üretiminde 32 ay sonra yaşanan daralmanın,…

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar: -"Sanayi üretiminde 32 ay sonra yaşanan daralmanın, kalıcı hale gelmesinden endişe ediyoruz"

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, sanayi üretiminde 32 ay sonra yaşanan daralmanın kalıcı hale gelmesinden endişe ettiklerini belirtti.
     Yorgancılar, yaptığı yazılı açıklamada, sanayi üretiminde uygulanan "daraltıcı" para politikasının yanı sıra yürütülen maliye politikasının etkisiyle 32 ay sonra daralma yaşandığını öne sürdü.
     EBSO Başkanı açıklamasında şu görüşleri dile getirdi:
     "Sanayi üretiminde 32 ay sonra yaşanan daralmanın kalıcı hale gelmesinden endişe ediyoruz. Bu olasılığın gerçekleşmesi halinde, büyüme daha da gerileyerek işsizliği de artıracaktır.
     Olumsuz küresel gelişmeler nedeniyle sanayicinin iç talebin ardından daralan dış talep süreciyle karşılaşması olasılığı artmıştır. Bu, büyümeyi pozitif oranlarda tutan dış talebin de devreden çıkması anlamına gelebilecek ve sanayide çarklar iyice yavaşlayacaktır. Bu sürecin panzehiri, bankaların kredi faizlerini aşağıya çekmesinin getirebileceği iç talep canlanması ile hükümetin yatırımlar yanında üretimi destekleyici bazı ilave mali önlemleri hayata geçirmesi olacaktır."
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir