EBSO Meclis Toplantısı -EBSO Yönetim Kurlu Başkanı Yorgancılar: -"Terör bitmedikçe biz…

  • Yazı boyutu
EBSO Meclis Toplantısı
  -EBSO Yönetim Kurlu Başkanı Yorgancılar:
  -"Terör bitmedikçe biz…

EBSO Meclis Toplantısı -EBSO Yönetim Kurlu Başkanı Yorgancılar: -"Terör bitmedikçe biz sanayiciler olarak yatırım ve üretime konsantre olamıyoruz" -EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Berkay Eskinazi, istifa etti

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, son günlerde artan terör olaylarına dikkati çekerek, "Terör bitmedikçe biz sanayiciler olarak yatırım ve üretime konsantre olamıyoruz" dedi.
     EBSO eylül ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
     Toplantıda bir konuşma yapan Yorgancılar, sanayicilerin görevinin üretmek, kişi başı geliri artırmak ve istihdam sağlamak olduğunu ifade etti.
     Artan terör olaylarına değinen Yorgancılar, birlik beraberlik sağlanmadan, vatan güvenliği olmadan kişi başına düşen gelirin hiçbir öneminin olmadığını vurguladı.
     Yorgancılar,"Her gün bir şehit haberi alıyoruz. Birinin cenazesini kaldırmadan akşam haberlerinde ayrı bir şehit haberi daha alıyoruz. Bu konu mutlaka çözülmeli. Meclis'te bulunan tüm partilerin bu sorunu çözme çalışmalarına başlaması en büyük arzumuz. Terör bitmedikçe biz sanayiciler olarak yatırım ve üretime konsantre olamıyoruz" diye konuştu.
     AB'nin borç krizi içerisinde olduğunu ve iflas eden ülkelerin Türkiye ile ticaretinin gerilediğini dile getiren Yorgancılar, Ortadoğu'da da kaos ortamı olduğunu söyledi. Yorgancılar, 2013 yılının kilit ülkesinin ABD olacağını belirterek, ABD seçimlerinin bütün dünyayı etkilediğini belirtti.
     Türkiye ekonomisinin terör, küresel gelişmeler ve dış politika üçgeninde sıkıştığı görüşünü aktaran Yorgancılar, şöyle devam etti:
     "Önümüzdeki yıl 80-90 ülkede seçim olacak. Mevcut küresel krizin seçim ekonomileri ile nasıl bir yola gireceğini hep birlikte göreceğiz. Söz konusu ülkelerin ihracatı Türkiye ihracatının yüzde 43,5'ini, ithalatının ise yüzde 44,4'ünü teşkil etmektedir. Bu da seçimlerin neden önemli olduğunu açıkça göstermektedir. Bunun için öncelikle seçim ekonomisi asla uygulanmamalıdır. İkincisi iç piyasayı harekete geçirici önlemler alınmalıdır. Üçüncüsü hem enflasyona hem de iç piyasaya zarar verecek vergi zammı uygulamasına geçilmemelidir."
    
     -Yönetim Kurulu Üyesi Berkay Eskinazi, istifa etti-
    
     Bu arada, söz alan EBSO Yönetim Kurulu Üyesi Berkay Eskinazi, Kroma AŞ'deki temsil ve ilzam yetkisinin sona ermesi sebebiyle odadaki görevinden istifa ettiğini açıkladı.
     Meclis'ten istifasının kabul edilmesini isteyen Eskinazi, "Şirketteki temsil ve ilzam yetkimin sona ermesinden dolayı EBSO görevim sona erdi. EBSO organlarına geri dönmemin söz konusu olmayacağı bilinciyle Meclis'ten istifamın kabulünü arz ediyorum" dedi.
     EBSO ile 2000 yılında tanıştığını dile getiren Eskinazi, şunları kaydetti:
     "2000 yılında EBSO Vakfı ile çalışmaya başladım. 2009 yılında Meclis ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildim. Hem Meclis hem de yönetimde hizmet verdiğim için gururluyum. EBSO benim için aynı zamanda bir okul oldu. Buradaki arkadaşlarımla uyumlu, huzurlu çalıştım. Bundan dolayı herkese teşekkür ederim."
     EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, bu sözler üzerine Berkay Eskinazi'nin Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı olarak çalışmasını istediğini, böylece Eskinazi'nin kendisini temsilen Meclis ve Yönetim Kurulu toplantılarına katılabileceğini söyledi.
    
    
    

Bu haberi 152 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir