EBSO "Çevre Ödülleri" sahiplerini buldu

  • Yazı boyutu
EBSO "Çevre Ödülleri" sahiplerini buldu

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) 2011 yılı "Çevre Ödülleri" sahiplerini buldu.

     EBSO Sanayiciler Kulubü'nde düzenlenen törende, çevre dalında ödüle hak kazanan sanayi kuruluşlarına altın, gümüş ve bronz ödülleri verildi.
     EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, törende yaptığı konuşmada, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için çevreye duyarlı olduklarını söyledi.
     Çevrenin tüm insanları yakından ilgilendirdiğini belirten Yorgancılar, 11 yıldır düzenledikleri törende ödül almaya hak kazanan firmaların EBSO'nun fahri üyeleri ve çalışanları ile öğretim üyeleri tarafından oluşan bir komite tarafından belirlendiğini dile getirdi.
     EBSO Meclis Başkanı Mehmet Tiryaki ise dünyada çevre konusundaki en büyük sıkıntılardan birinin elektronik atıklar olduğunu söyledi. Elektrik ve elektronik sektöründe hızlı gelişmeyle birlikte üretilen bir ürünün kısa sürede demode olduğunu belirten Tiryaki, "Elektronik sektöründeki hızlı gelişimle birlikte hızla biriken atık, çevre açısından gelecekte en önemli sorun olarak görünüyor" dedi.
     Konuşmaların ardından Çevre Ödülü Kategorisinde üç firmaya altın, Çevre Uygulama kategorisinde üç firmaya gümüş, Tema Ödülü dalında ise bir firmaya bronz plaketleri verildi.
    
    
    


Bu haberi 231 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir