EBK'dan satış mağazalarına sıkı denetim -Kurum'a bağlı 89 mağazaya geçen yıl 5 bin denetim yapıldı

  • Yazı boyutu
EBK'dan satış mağazalarına sıkı denetim
  -Kurum'a bağlı 89 mağazaya geçen yıl 5 bin denetim yapıldı

EBK'dan satış mağazalarına sıkı denetim -Kurum'a bağlı 89 mağazaya geçen yıl 5 bin denetim yapıldı

Et ve Balık Kurumu'na (EBK) bağlı 89 satış mağazasına geçen yıl 5 bin denetim yapıldı.
     AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, EBK, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı rutin denetimlerin dışında kendi bünyesinde ve franchise usulüyle faaliyet gösteren satış mağazalarını sıkı denetimden geçiriyor.
     Satış mağazaları hijyen, ürün ambalajı, terazilerin ayarı, çalışanların periyodik sağlık kontrolleri ve reyonların düzeni gibi 25 farklı konuda ayda 4 kez düzenli olarak denetleniyor. Kurum, bu kapsamda geçen yıl çeşitli illerde faaliyet gösteren toplam 89 satış mağazasında yaklaşık 5 bin denetim gerçekleştirdi.
     Mağazaları puanlama usulüyle denetleyen ve 100 üzerinden bir puanlama sistemi uygulayan EBK, 60 puanın altına düşen mağazaları kapatıyor. Bu kapsamda EBK, Türkiye genelinde yaptığı denetimlerde yeterli puanı alamayan 4 satış mağazasını kapattı.
     Diğer taraftan vatandaşlar, mağazalarla ilgili her türlü şikayet ve istekleri için "08003140325" numaralı telefonu arayabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir