e-İçişleri Projesi'nde "Avea Mobil İmza" dönemi başlıyor

  • Yazı boyutu
e-İçişleri Projesi'nde "Avea Mobil İmza" dönemi başlıyor

e-İçişleri Projesi'nde "Avea Mobil İmza" dönemi başlıyor

GSM operatörü Avea, İçişleri Bakanlığı'nın "e-İçişleri Projesi" kapsamındaki mobil imza entegrasyonunu tamamladı.
     Yapılan açıklamaya göre, bakanlığın 21 merkez birimi, 81 valilik, 892 kaymakamlık ve 81 il özel idaresinde hizmet verecek uygulama ile genel sağlık sigortası, gelir tespiti, muhtaç asker ailesi yardımı ve dul yetim maaşı gibi birçok hizmete mobil imza ile başvuru yapılabilecek.
     Avea mobil imzanın, İçişleri Bakanlığı'nın e-İçişleri Projesi'ne entegre edilmesiyle, tüm evrak ve kayıtların elektronik ortamda mobil imza ile mekandan bağımsız bir şekilde imzalanması sağlandı.
     E-İçişleri Projesi Valilik ve Kaymakamlık Modülleri kapsamında dul ve yetim maaşı bağlanması, muhtaç memur yakınları ve muhtaç asker ailesi gibi "Tek Adımda Hizmet" bürolarınca elektronik ortamda yürütülen hizmetlerle kaymakam adaylığı, şehit yakını ve gaziler iş istihdamı gibi vatandaş odaklı hizmetlere başvurular mobil imza ile yapılabilecek, sonuçlar vatandaşa SMS ile bildirilebilecek.
     Avea Mobil İmza tarafından desteklenen e-İçişleri Projesi ile özel sektör ve vatandaşların devletle olan iş ve işlemleri kolaylaştırılıp evrak akışı süratlendirilecek.
     Ayrıca, kağıtsız ofis dönemiyle günde ortalama 55 bin adet evrakın posta, zarf ve toner gibi kırtasiye masraflarından tasarruf sağlanacak.
    
    
    

Bu haberi 180 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir