E-9 Emisyon Grubu II. Tertip banknotların tedavüle çıkarılması

  • Yazı boyutu
E-9 Emisyon Grubu II. Tertip banknotların tedavüle çıkarılması

E-9 Emisyon Grubu II. Tertip banknotların tedavüle çıkarılması

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, E-9 Emisyon Grubu II. tertip Türk Lirası banknotların, üretimleri gerçekleştirildikçe tedavüle çıkarılmasını kararlaştırdı.
     Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), E-9 Emisyon Grubu II. Tertip banknotların tedavüle çıkarılmasına ilişkin basın duyurusunda şunlar belirtildi:
     "Bankamızca 1211 sayılı Kanun'un verdiği yetkiye dayanılarak, E-9 Emisyon Grubu II. tertip Türk Lirası banknotların, üretimleri gerçekleştirildikçe tedavüle çıkarılması kararlaştırılmıştır. 1 Ocak 2009 tarihinde tedavüle çıkarılmış ve halen tedavülde bulunan E-9 Emisyon Grubu I. tertip Türk Lirası banknotlara kıyasla aşağıda belirtilen II. tertip banknotların sadece imzalarında değişiklik yapılmıştır.
     Banknotlardaki imzalar Başkan Erdem Başçı ile birlikte; 100 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Necati Şahin'e, 20 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya'ya, 10 TL banknotlarda Başkan Yardımcısı Necati Şahin'e, ait olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.
     E-9 Emisyon Grubu II. tertip 100 TL, 20 TL ve 10 TL banknotların 24 Aralık 2012 tarihinden itibaren tedavüle verilmesi planlanmıştır. Söz konusu banknotlar imzalar dışında boyutları, ön ve arka yüz kompozisyonları ile genel nitelik ve görünümleri bakımından I. tertipleriyle tamamen aynıdır. I. ve II. tertip banknotlar birlikte tedavül edecektir. 200 TL, 50 TL ve 5 TL banknotlara ilişkin duyuru daha sonra yapılacaktır."
    
    
    

Bu haberi 97 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir